رئیس خانه صنعت و معدن ایران:

جهش تولید مختص به یك وزارتخانه نیست

جهش تولید مختص به یك وزارتخانه نیست به گزارش آچار رئیس خانه صنعت و معدن ایران بابیان اینكه جهش تولید نیازمند خرد جمعی و عزم جدی است، اظهار داشت: نباید پشتیبانی از تولید و شعار سال را مختص به یك وزارتخانه مانند صمت دانست.به گزارش آچار به نقل از مهر، عبدالوهاب سهل آبادی در مراسم تقدیر از صنعتگران استان سمنان که ظهر چهارشنبه در اتاق بازرگانی سمنان برگزار گردید ضمن بیان اینکه رفع موانع تولید می تواند سبب تسهیلگری در تولید شود، بیان نمود: این تفکر نباید وجود داشته باشد که تنها وزارت صمت وظیفه و رسالت در قبال جهش تولید دارد.
وی بابیان اینکه شعار سال نیازمند یک خرد جمعی و عزم جدی است، تاکید کرد: تولیدگران امروز از نحوه برخورد مسؤلان راضی هستند اما احتیاج به یک هماهنگی و خرد جمعی هستیم مثل آن چیزی که در روزهای انتشار ویروس کویید ۱۹ و بیماری کرونا بودیم.
رئیس خانه صنعت و معدن ایران بابیان اینکه جهش تولید صرفا مخصوص وزارت صمت نیست بلکه مجموعه ای از عوامل در ارتقای آن دخیل هستند، ابراز کرد: امروز یکی از اشکالات واحدهای تولیدی مقوله بدهی های بانکی است و در این راستا باید گفت متأسفانه رفتار بانک ها در قبال صنعتگران بدهکار اصلاً برخورد مناسبی نیست.
سهل آبادی ضمن بیان اینکه همکاران ما در بخش صنعت در مورد بدهی به بانک ها گرفتار مشکلات فراوانی هستند، تاکید کرد: صنعتگران تلاش کردند تا در روزهای کرونا که حتی نماز جمعه بسته بود با تمام توان کارکرده و با رعایت موازین بهداشتی تولید را تعطیل نکنند حتی پایین ترین میزان بیکاری را در بخش صنعت در آن ایام شاهد بودیم اما از طرفی هم انتظار است تا مسؤلان درازای این اقدامات، از صنعت دست گیری کنند.
وی بابیان اینکه دولت زمانی اعلام نمود که کارگران مرخصی یا درگیر کرونا مشمول بیمه بیکاری شوند اما کدام تولیدکننده در استان سمنان می تواند بگوید که کارگری را معرفی کرده و در لیست مستمری بیمه بیکاری قرارگرفته است؟ علیرغم این امر حتی برای کارگران مشکلاتی هم پدید آمد که فاصله افتادن بین بیمه هایشان یکی از این مشکلات بود.
رئیس خانه صنعت و معدن ایران دومین مانع بر سر راه تولید را تأمین اجتماعی دانست و تاکید کرد: تأمین اجتماعی باید در این ایام به کمک ما بیاید تا اگر کارخانه ای نتوانست دیونش را به این سازمان بپردازد مشمول جریمه و بهره نشود نه اینکه مقدار قابل توجهی را بابت جریمه پرداخت کند آن هم در روزهایی که کرونا سبب کاهش تولیدشده است.
سهل آبادی بابیان اینکه صنعتگران اگر بازهم به دنبال توسعه هستند، مانند ایثارگران محسوب می شوند. اگر می بینید صنعتگری دنبال تأسیس یا توسعه کارخانه اش است دلیل آن پول فراوان نیست، تاکید کرد: باید به کمک صنعتگران آمد تا مشکلاتشان را حداقل کم کند ما از استانداران استان های مختلف به خصوص سمنان می خواهیم تا مشکلات را به گوش مسؤلان عالی رتبه برسانند تا شاهد عزم جدی و اراده بزرگی برای رفع مشکلات صنعت باشیم.


منبع:

1399/04/26
13:38:22
5.0 / 5
2488
تگهای خبر: بازرگانی , بانك , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار