چهل سال با جهاد دانشگاهی،

تولید سیستم های بیوپسی در پژوهشكده معتمد

تولید سیستم های بیوپسی در پژوهشكده معتمد به گزارش آچار مدیر دپارتمان فناوری های بین رشته ای پژوهشكده سرطان معتمد با اشاره به تولید سیستم های بیوپسی آسپیراسیون، جمشیدی و بافت پستان در این پژوهشكده اظهار داشت: در سال 97، 15 هزار كیلوگرم سیستم بیوپسی وارد كشور شده است كه ارزش ریالی آن صد میلیارد ریال و ارزش دلاری آن دو میلیون و 380 هزار دلار بوده است. هم اكنون فقط یك شركت داخلی سیستم بیوپسی تولید می كند، در صورتیكه نیاز كشور بسیار بیشتر از این مقدار است. ما نیاز داریم حداقل 20 الی 30 درصد واردات فعلی را در كشور تولید نماییم.


مهندس مهدی رحمانیان کوشکی در گفت و گو با ایسنا، درباره انواع سیستم های بیوپسی اظهار داشت: ما دو نوع سیستم بیوپسی داریم؛ سیستم بیوپسی بافت نرم و سیستم بیوپسی بافت سخت. سیستم بیوپسی بافت سخت دو نوع است: سیستم بیوپسی آسپیراسیون و سیستم بیوپسی جمشیدی که با هر دوی آنها بیوپسی از مغز استخوان انجام می شود. برخی از این سیستم از بافت اسفنجی استخوان نمونه برداری می کنند و برخی دیگر از بافت خونی مغز استخوان بافت برمی دارند.
وی ادامه داد: ما در پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی از تابستان سال ۹۷ ساخت سیستم های آسپیراسیون، جمشیدی و سیستم بیوپسی بافت پستان را آغاز کردیم. این سیستم ها سپس بر روی نمونه های بافتی و حیوانی تست شد و با ستاندن کد اخلاق بر روی بافت انسان نیز آزمایش شد. بعد از موفقیت آمیز بودن آزمایش های انسانی، مبادرت به انجام تست های موردنیاز اداره تجهیزات پزشکی کردیم تا بتوانیم مجوز تولید و فروش این محصول را دریافت نماییم.
مدیر دپارتمان فناوری های بین رشته ای پژوهشکده معتمد با بیان این که «این سیستم های تولید شده، دقیقا مشابه نمونه های وارداتی است و با همان کیفیت تولید شده است»، اشاره کرد: در سال ۹۷، ۱۵ هزار کیلوگرم سیستم بیوپسی وارد کشور شده است که ارزش ریالی آن صد میلیارد ریال و ارزش دلاری آن دو میلیون و ۳۸۰ هزار دلار بوده است. هم اکنون فقط یک شرکت داخلی سیستم بیوپسی تولید می کند، در صورتیکه نیاز کشور بسیار بیشتر از این مقدار است. ما نیاز داریم حداقل ۲۰ الی ۳۰ درصد واردات فعلی را در کشور تولید نماییم.
بگفته رحمانیان، هزینه تمام شده برای تولید هر سیستم نمونه برداری در پژوهشکده معتمد، یک سوم هزینه خارجی است.
او در آخر بیان کرد: برمبنای تجربه حضور در پژوهشکده معتمد می توانم بگویم که برنامه ریزی ها در جهاد دانشگاهی دقیقا برمبنای نیازهای کشور انجام می شود. هم اکنون یکی از اهداف پژوهشکده معتمد این است که ابزارها و وسایلی را طراحی و تولید نماید که واردات آنها محدود شده است و به سختی در دسترس هستند.
منبع:

1399/05/18
15:46:05
5.0 / 5
2463
تگهای خبر: ابزار , ارز , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار