وزارت صنعت اعلام كرد:

افزایش تولید فولاد خام به ۳۰ میلیون تن در سال ۹۹

افزایش تولید فولاد خام به ۳۰ میلیون تن در سال ۹۹ وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش تولید فولاد خام به ۳۰ میلیون تن در سال ۹۹ اطلاع داد و اظهار داشت: همینطور تولید كنسانتره مس و گندله به ترتیب به ۵۰ و ۴۵ میلیون تن خواهد رسید.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید کالاهای منتخب معدنی به همت تلاشگران حوزه صنعت و معدن و برنامه ریزی های انجام شده بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ارتقاء قابل توجهی پیدا کرد و محصولاتی همچون کنسانتره آهن، گندله، آهن اسفنجی، کنسانتره مس و مس کاتد که در ابتدای انقلاب فاقد تولید بوده اند، در سال ۱۳۹۹ جهش تولید بیشتر از چند برابری را تجربه کرده اند.
در زمینه کنسانتره در سال ۱۳۵۷ و در ابتدای انقلاب تولیدی نداشتیم اما تولید این ماده معدنی به ۲۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تن در سال ۱۳۹۲ رسید و سال جاری هم تا ۵۰ میلیون تن ارتقا یافت که میزان رشد برنامه تولید سال ۱۳۹۹ نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۲، به میزان ۱۱۰ درصد بوده است.
در بخش گندله هم در ابتدای انقلاب فاقد تولید بوده ایم اما تولید گندله در سال ۱۳۹۲ به ۲۰ میلیون و ۷۶۰ هزار تن و در سال ۱۳۹۹ به ۴۵ میلیون تن رسید که ارتقای ۱۱۷ درصدی میزان رشد برنامه تولید ۱۳۹۹ نسبت به عملکرد ۱۳۹۲ را شاهد بوده ایم.
میزان تولید آهن اسفنجی هم که در ابتدای انقلاب صفر بوده است به ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۲ رسید که در سال ۱۳۹۹ به ۲۸ میلیون تومان ارتقا یافت. میزان رشد برنامه تولید سال ۱۳۹۹ نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۲ هم ۸۰ درصد بوده است.
از سوی دیگر تولید فولاد خام کشور که در سال ۱۳۵۷ به میزان ۳۶۸ هزار تن بوده است، در سال ۱۳۹۲ به ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تن ارتقاء پیدا کرد. میزان رشد تولید این ماده معدنی در سال ۱۳۹۲ نسبت به سال ۱۳۵۷ به میزان ۴۲۷۵ درصد بوده است.
تولید فولاد خام کشور در سال ۱۳۹۹ به میزان ۳۰ میلیون تن افزایش یافت که میزان رشد برنامه در این سال نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۲، به میزان ۸۶ درصد شده است.
در حوزه تولید آلومینیوم هم در ابتدای انقلاب ۱۸ هزار تن تولید داشتیم که این میزان در سال ۱۳۹۲ به ۳۲۸ هزار تن رسید که میزان رشد نسبت به سال ۱۳۵۷ ارتقای ۱۷۲۲ درصدی داشته است.
تولید آلومینیوم کشور در سال ۱۳۹۹ به ۴۰۰ میلیون تن ارتقا یافت و میزان رشد برنامه تولید ۹۹ هم نسبت به عملکرد ۹۲ حدود ۲۲ درصد بوده است.
در حوزه تولید کنسانتره مس هم در ابتدای انقلاب تولیدی نداشتیم که این میزان در سال ۱۳۹۲ به ۷۸۳ هزار تن و در سال ۱۳۹۹ به یک میلیون و ۱۷۰ هزار تن ارتقا یافت. میزان رشد برنامه تولید در سال ۹۹ نسبت به عملکرد ۹۲ هم ۴۹ درصد بوده است.
در حوزه تولید مس کاتد هم در ابتدای انقلاب تولیدی نداشتیم و در سال ۱۳۹۲ میزان تولید به ۱۸۶ ۱۳۹۰هزار تن و در سال ۱۳۹۹ به ۲۸۰ هزارتن رسید که میزان رشد برنامه ۵۱ درصد بوده است.


منبع:

1399/06/03
13:20:49
5.0 / 5
2255
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار