خدابخشی:

بررسی طرح تامین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه نهایی نشده است

بررسی طرح تامین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه نهایی نشده است آچار: نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه بررسی طرح تضمین دسترسی به كالاهای اساسی در این كمیسیون ادامه دارد و هنوز نهایی نشده است.


محمدخدابخشی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طرح تضمین دسترسی به کالاهای اساسی به دنبال افزایش قیمت کالاهای اساسی و کاهش قدرت خرید مردم تدوین و به کمیسیون بودجه ارجاع شد، ما جلسات گوناگون کارشناسی دراین زمینه داشتیم. هفته گذشته هم آقای نوبخت در جلسه کمیسیون نقطه نظرات سازمان برنامه و بودجه را مطرح کرد؛ باتوجه به این که این طرح بار مالی دارد ما باید نظر موافق دولت را داشته باشیم و به همین دلیل در حال مذاکره با سازمان برنامه هستیم البته منابع مختلفی پیش بینی شده اما نظر سازمان برنامه و بودجه نیز باید ارائه شود پس هنوز کار بررسی این طرح در کمیسیون به پایان نرسیده است.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس افزود: در سال ۹۵ که قدرت خرید مردم نسبت به الان بالاتر بوده برای دهک سوم هر نفر ۱۲۰ هزار تومان در ماه هزینه سبد خانوار بوده است. ما هم در این طرح باید ابتدا ببینیم چقدر منابع داریم آنها را احصا نماییم و هزینه ها را برآورد نماییم تا مشخص شود برای هر نفر چه مبلغی می توانیم شارژ نماییم که برای خرید کالاهای اساسی اختصاص پیدا کند و برآورد دقیقی دراین زمینه داشته باشیم. به هر حال در سه چهار سال قبل قدرت خرید مردم کم شده و ما می خواهیم قسمتی از آنرا جبران نماییم.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که جامعه هدف این طرح ۶۰ میلیون ایرانی معادل ۷ دهک است افزود: پایگاه اطلاعات رفاه خانوارها در وزارت کار اطلاعات خوبی دراین زمینه دارد که می تواند مبنای شناسایی باشد؛ در هر حال بررسی این مساله در کمیسیون در ابعاد مختلف همچنان ادامه دارد.
منبع:

1399/06/04
18:39:29
5.0 / 5
2155
تگهای خبر: خرید , قیمت , كالا , مذاكره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار