وزارت صنعت اعلام كرد:

احیا و فعال سازی ۴۲ معدن در سرتاسر كشور از آغاز سال ۹۹

احیا و فعال سازی ۴۲ معدن در سرتاسر كشور از آغاز سال ۹۹ به گزارش آچار گزارش ۵ ماهه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاس در سال ۹۹ نشان داده است كه از آغاز سال جاری، ۴۲ معدن در سرتاسر كشور راه اندازی مجدد شده است.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارش ۵ ماهه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سال ۹۹ نشان داده است که از آغاز سال جاری، ۴۲ معدن در سرتاسر کشور راه اندازی مجدد شده است.
در این مدت ۵۱۰ معدن در سرتاسر کشور و در چارچوب برنامه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس شناسایی و اولویت بندی شده است.
برگزاری بیشتر از ۱۰ جلسه کمیته فنی مشترک با طرف های تفاهم نامه سرمایه گذاری و همینطور جلسات فعال سازی معادن مس کشور، از دیگر اقدامات مرتبط در این خصوص طی ۵ ماه گذشته بوده است.
در این مدت ۵۰ گزارش اختصاصی پایش استانی و پتانسیل یابی و پایش ۲۰ معدن از ۱۴۶ معدن احیا شده در سال ۹۸ در دستور کار بوده و همینطور بررسی اولیه در مورد آمار و اطلاعات محدوده های اکتشافی شامل پروانه اکتشاف و گواهی کشف بعنوان پتانسیل های معدنی انجام شده است.
محیا نمودن مقدمات ورود معادن کوچک مقیاس به بورس و پیشنهادات مرتبط به آن و همینطور اجرای طرح پروژه صدمه شناسی و بررسی جامع شرایط تولید واحدهای معدنی و فرآوری سنگ های تزئینی کشور با محوریت طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با مشارکت انجمن سنگ و در چارچوب تفاهم نامه ای با دانشگاه تربیت مدرس طی ۵ ماه گذشته، در زمره اقدامات اجرایی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو بوده) است.منبع:

1399/06/17
19:28:08
5.0 / 5
1894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار