طبق اعلام اتاق اصناف:

گران فروشی كمتر شده، احتكار بیشتر

گران فروشی كمتر شده، احتكار بیشتر به گزارش آچار بر مبنای اطلاعات انتشار یافته از جانب اتاق اصناف ایران در پنج ماهه نخست سال جاری بیشترین میزان احتكار مربوط به لاستیك، روغن، برنج و شكر بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل تخلفات گران فروشی ۱۹ درصد، درج نكردن قیمت ۱۹ درصد، صادر نكردن صورت حساب ۲۲ درصد و تقلب ۱۸ درصد كاهش و احتكار چهار درصد افزایش یافته است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، این اطلاعات نشان داده است تعداد کل بازرسی ها از صنوف تهران در پنج ماهه ابتدایی سالجاری یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۳۰۷ فقره بود که ۵۹ هزار و ۴۹۵ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیشتر از ۸۷۸میلیارد و ۶۴۵ میلیون ریال تشکیل شده است.
همینطور تعداد بازرسی های انجام شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش یافته و تعداد پرونده های متشکله هفت درصد کاهش داشته است.
بر این اساس، در پنج ماهه ابتدایی سال جاری بیشتر از ۶۱ هزار فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شده و آمارها نشان داده است که در این زمان، تخلف گران فروشی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد، درج نکردن قیمت ۱۹ درصد، صادر نکردن صورت حساب ۲۲ درصد و تقلب ۱۸ درصد کاهش و احتکار چهار درصد افزایش یافته است.
در این میان پس از ایجاد شورای تشدید بازرسی و نظارت در جهت نظارت بر انبارها و مراکز نگهداری عمده کالا، بازرسان اصناف ۱۱ هزار و ۷۰۰ گشت مشترک با بازرسان سازمان حمایت، سازمان صمت، سازمان تعزیرات حکومتی و دادستانی انجام داده اند که در نتیجه این بازرسی، ۳۳ مورد گزارش احتکار بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال ثبت شده و بیشترین میزان احتکار مربوط به لاستیک، روغن، برنج و شکر بوده اند.
همینطور بر مبنای اطلاعات انتشار یافته از جانب سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در پنج ماهه سال جاری، بیشتر از ۵۸ هزار مورد بازرسی در چارچوب گشت مشترک برای کنترل و نظارت بر عملکرد فعالان اقتصادی در سطح بازار انجام شده که منجر به تنظیم ۲۴ هزار و ۸۵۶ فقره پرونده تخلف جمعاً به ارزش بالغ بر ۵.۴۳۲ میلیون ریال شده است.
منبع:

1399/06/24
13:32:49
5.0 / 5
1712
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , انبار , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار