بازدید وزیر جهاد كشاورزی از روند تخلیه نهاده ها در بندر شهید رجایی

بازدید وزیر جهاد كشاورزی از روند تخلیه نهاده ها در بندر شهید رجایی آچار: هرمزگان وزیر جهاد كشاورزی با همراهی رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان هرمزگان از بندر شهید رجایی و روند تخلیه نهاده ها و همین طور سوله نگهداری ذرت و بسته بندی كود شیمیایی واقع در این بندر بازدید نمود.کاظم خاوازی، بامداد امروز (۵ مهرماه) در مسافرت به استان هرمزگان با عزیمت به بندر شهید رجایی از مهم ترین بنادر کشور در حوزه تجارت خارجی و واردات و صادرات، از نزدیک از روند تخلیه نهاده ها و همینطور سوله نگهداری ذرت و بسته بندی کود شیمیایی واقع در این بندر بازدید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در این سفر، دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کند و مقرر است در ادامه برنامه های این سفر جلسه اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان هم برگزار گردد و در این نشست به مسائل و مشکلات پیش رو و طرح های در دست توسعه استان پرداخته شود.

خاوازی همینطور از بندر شهید رجایی و سوله نگهداری ذرت و بسته بندی کود شیمیایی بازدید کرد و در ادامه با عنایت به حساسیت مسائل گمرکی کشور و رسیدگی به مسائل تجارت خارجی که ازجمله اهداف این سفر است در جلسه ای که در بندر شهید رجایی در حال برگزاری است در معیت اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری تصمیمات لازم برای سرعت بخشی به روند ترخیص کالا و تخلیه بنادر اتخاذ خواهد شد.معاون اول رئیس جمهور در این نشست عنوان کرد: این استان نقش بسیار مهمی در بخش های مختلف بویژه اقتصاد کشور ایفا می کند.

اسحاق جهانگیری بندر شهید رجایی را از مهم ترین بنادر کشور در حوزه تجارت خارجی و واردات و صادرات برشمرد و اظهار داشت: بازدید از این بندر و رسیدگی به مسائل تجارت خارجی ازجمله اهداف این سفر است چونکه کشور در مقطع فعلی نیاز مبرمی به واردات کالاهای موردنیاز از راه بنادر دارد.

وی اضافه کرد: البته مرکز اصلی واردات کالاهای اساسی بندر امام خمینی (ره) و مرکز واردات کالاهای صنعتی بندر شهید رجایی است و طبق گزارش های دریافت شده حجم قابل توجهی از کالاهای صنعتی و بعضاً کالاهای اساسی در بنادر مانده است.

به گزارش آچار به نقل از ایسنا، در این سفر وزرای راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس بنیاد مستضعفان همراه معاون اول رئیس جمهور هستند.

منبع:

1399/07/05
13:38:33
5.0 / 5
1622
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار