واكنش اتاق اصناف به گلایه های سازمان امور مالیاتی

واكنش اتاق اصناف به گلایه های سازمان امور مالیاتی به گزارش آچار عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران ضمن گلایه از اظهارات مسؤلان سازمان امور مالیاتی در مورد عدم همكاری اتاق اصناف با این سازمان اظهار نمود: از سازمان مالیاتی درخواست می نماییم علل مشخص و قانونی خویش را در مورد عدم همكاری اتاق اصناف بیان كند و تقاضا داریم كه از اصناف استفاده ابزاری نكنند.


به گزارش آچار به نقل از اتاق اصناف، ابراهیم درستی اضافه کرد: ما سه میلیون واحد صنفی داریم که اسم و شغل آنها مشخص است و مالیات هم می دهند. بر این اساس بارها اعلام نموده ایم کسانی فرار مالیاتی دارند که فاقد پرونده مالیاتی در سازمان امور مالیاتی هستند. تمامی مودیان صنفی در سازمان امور مالیاتی دارای شناسنامه بوده و سازمان بهتر است به دنبال فرارهای مالیاتی باشد؛ چونکه فعالیت مالیاتی اصناف شفاف است و هر ساله مالیات خویش را پرداخت می کنند.
نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی با اشاره به مکاتبه دادستان کل کشور با وزیر اقتصاد و دارایی و انتقاد از عملکرد ممیزان و عدم شفافیت هیئت های حل اختلاف، تصریح کرد: ما سالهاست که می گوییم برخورد ممیزان مالیاتی با مودیان صنفی تحکمی و آمرانه است و در هیئت های حل اختلاف مالیاتی اظهارات مودی صنفی لحاظ نمی گردد و یک طرفه برخورد می کنند. حال مکاتبه حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور مهر تائیدی بر این مورد است و امیدواریم سازمان امور مالیاتی طبق قانون در بررسی عملکرد مالیاتی سال ۱۳۹۸ مودیان، نسبت به حذف تشخیص مالیات به صورت علی الراس اقدام و جایگزینی شیوه رسیدگی مبتنی بر علل و شواهد را اجرایی کند و در جهت شفافیت گام بردارد.
عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران بیان نمود: اگر بنا بر عدم همکاری و شفافیت باشد این سازمان امور مالیاتی است که که هیچگونه مستند دقیقی به اتاق اصناف در مورد میزان درآمد مشمول مالیات قطعی شده مودیان صنفی را عرضه نمی کند و برای اتاق اصناف معلوم نیست که سهم اتاق اصناف مبحث تبصره ۲ ماده ۱۸۶ ق. م. م چه میزان است و کجا می رود.
وی با طرح این سوال که مبنای قانونی بررسی تراکنش های بانکی مودیان صنفی پیش از اصلاحیه ۹۴/۰۴/۳۱ توسط سازمان امور مالیاتی چیست؟ اضافه کرد: مستند به ماده ۱۵۲ ق. م. م پیش از اصلاحیه ۹۴/۰۴/۳۱ تراکنش بانکی جزو هیچ یک از موارد هفت گانه موثر در تعیین درآمد مشمول مالیات مرقوم در ماده مذکور نیست.
درستی در انتها با اشاره به تعطیلی و رکود ناشی از کرونا در اصناف بیان داشت: متاسفانه در شرایط رکود اقتصادی شاهد دریافت مالیات همراه با افزایش توسط سازمان امور مالیاتی بودیم. از مسؤلان سازمان امور مالیاتی درخواست می نماییم که از اصناف استفاده ابزاری نکنند و با قبول ایرادات، در جهت تحقق عدالت مالیاتی و ارتقای سطح رضایتمندی مودیان گام بردارند.
منبع:

1399/07/05
23:41:50
5.0 / 5
1672
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار