بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت

رزم حسینی: مبارزه با فساد هزینه دارد و تخریب ها شروع شده است

رزم حسینی: مبارزه با فساد هزینه دارد و تخریب ها شروع شده است به گزارش آچار وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تامین كالاهای اساسی و رفع انحصار در صنعت خودروسازی را بعنوان یكی از برنامه هایش برشمرد و در واكنش به تخریب ها اظهار داشت: مبارزه با فساد هزینه دارد، باید برای مبارزه با فساد آبرو گذاشت. من هنوز وزیر نشدم اما تخریب ها شروع شده است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی در جلسه علنی امروز سه شنبه و در جریان بررسی صلاحیتش برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و قدردانی از رئیس جمهور برای اعتماد به وی در توضیح برنامه های کاری اش اظهار داشت: سعی شده برنامه ها مبتنی بر احکام برنامه ششم، اسناد بالادستی، سیاست های اقتصاد مقاومتی و اسناد وزارت صمت باشد.
وی تأمین کالاهای اساسی را بعنوان یکی از برنامه هایش برشمرد و اظهار داشت: امروز سفره مردم خالی شده، ما شرمنده مردمی هستیم که وفادار انقلاب و نظام بوده و پای آن ایستاده اند. یکی از برنامه هایم تأمین کالاهای اساسی مردم، تنظیم و مدیریت بازار همراه با نظارت و کنترل آن با مشارکت اصناف و بازاریان است.
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اصلاح سیاست های تنظیم بازار و کوتاه کردن دست دلالان و واسطه گران را سبب مقابله با افزایش بی رویه قیمت کالاها دانست و اظهار داشت: باید با التهاب در بازار مقابله نمود تا به افزایش قیمت ها دامن زده نشود.
وی اضافه کرد: در حوزه صنعت برنامه ام استفاده از ظرفیت خالی واحدهای صنعتی است که حالا برخی واحدها با ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت کار می کنند. باید شهرک های صنعتی احیا شده و باردیگر راه بیفتند که نتیجه آن افزایش فرصت های شغلی است. تلاش می کنم نیازهای اولیه واحدهای صنعتی تامین گردد.
رزم حسینی پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان را بعنوان یکی از برنامه هایش برشمرد و اظهار داشت که باید به سمت استخراج درست از معادن حرکت کرد. همینطور برنامه ای برای مقابله با گرانی فولاد داریم. در مورد خودرو هم مردم این روزها گرفتار شدند، انحصار در خودرو وجود دارد و رقابت پذیری نداریم که این سبب بالا رفتن قیمت تمام شده می شود. باید به مبحث ساخت قطعات خودرو در داخل کشور توجه گردد که بخشی از گرانی ها به این خاطر است. با کمیسیون صنایع در اینباره همکاری لازم را خواهم داشت.
رزم حسینی درباره برنامه اش برای معادن اظهار داشت: اکتشافات در معادن در کل کشور به ۱۰ درصد می رسد. مطالعات تفصیلی اکتشافات و فعال کردن معادن غیر فعال و پیشگیری از رانت خواری را در دستور کار دارم. درمورد تجارت داخلی و خارجی باید به سمت حذف فرایند مجوزها و تهاتر کالاهای ضروری در مقابل صادر کنندگان کالا رفته و از واردات غیر ضروری جلوگیری شود. ما در شرایط جنگ اقتصادی هستیم. باید از واردات غیر ضروری جلوگیری کرد. همینطور لازم است از ظرفیت کشورهای همسایه بهره گرفت. تجربه استانداری خراسان رضوی را دارم که بالغ بر دو میلیارد دلار صادرات به کشورهای همسایه داشته، این ظرفیت برای سایر استان ها هم وجود دارد.
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن، تجارت با تاکید بر ضرورت وجود مدیریت جهادی و نه مدیریت باند بازی و شکستن انحصارات در واردات و حتی صادرات اظهار داشت: باید برای حذف امضاهای طلایی برنامه ریزی کرد و برای مبارزه با فساد آبرو گذاشت. ما هنوز نیامده تخریب می شویم. به هر حال مبارزه با فساد هزینه دارد. بطور قطع با رانت خواری مبارزه می نماییم و حذف امضاهای طلایی در دستور کار است. مدیریت سفارش ای نداریم بلکه باید مدیریت در دست افراد متخصص و کارشناس باشد.
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در ادامه خاطرنشان کرد: تعامل با نمایندگان و استفاده از نظرات بخش خصوصی و نظرات کارشناسان نظام، تصمیم گیری بنده را تشکیل می دهد. بعنوان مثال اگر قرار باشد هر تصمیمی در مورد خودرو گرفته شود باید حتما از نظرات کمیسیون های تخصصی مجلس و کارشناسان موفق دولتی و بخش خصوصی استفاده گردد. یک وزیر و مدیر ارشد باید توانایی هماهنگی و تجمیع نظرات را داشته باشند. ما با همدلی و هم زبانی می توانیم موفق شویم. تمرکز زدایی و تفویض اختیارات به استان ها از دیگر اولویت های بنده است. بنده ۷ سال است که فریاد می زنم باید تمرکززدایی شود، باید به استان ها اختیار داده شده و به آنها قدرت تصمیم گیری دهیم. این که ما مسئولیت داده و اختیار ندهیم عملا مسئولان استانی کاری نمی توانند انجام دهند. همانند این که ما به یک سرباز اسلحه دهیم ولی به او ماشه ندهیم.
وی در ادامه اظهار نمود: استفاده از جوانان با تجربه و پاکدست در شبکه مدیریتی وزارت صمت در دستور کار بنده است، تعامل و همکاری با نمایندگان از دیگر اولویت های بنده است چون که نمایندگان منتخب مردم هستند و با رای مردم به مجلس آمده اند. ما شاهد بودیم که در مورد خودرو چه اتهاماتی را به مجلس وارد کردند. اصول مردم سالاری از مسیر نمایندگان می گذرد و بطور قطع در جنگ اقتصادی همه ما با همدلی و همکاری با یکدیگر موفق می شویم.
وی در ادامه با اشاره به سابقه حضور خود در دوران دفاع مقدس بیان نمود: بنده ۱۹ سالم بود که در عملیات های سنگین دفاع مقدس حضور یافتم امروز هم تصدی این وزارت خانه مسئولیت سنگینی است، رفع قوانین مزاحم و بهبود فضای کسب و کار از اولویت های بنده است. مقام معظم رهبری ۱۰ سال است که در نام گذاری سال بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، بنده هم در برنامه های خود در طول سال های گذشته اقتصاد مقاومتی را دنبال کردم. با کنار رفتن قوانین مزاحم رتبه کسب وکار در کشور ارتقا می یابد. از دیگر مواردی که بنده با جدیت دنبال می کنم شفافیت در وزارت صمت است. وزارت خانه باید شیشه ای شود.
رزم حسینی در ادامه تصریح کرد: مبارزه با فساد دشوار می باشد و هزینه دارد و از حالا هم تخریب ها شروع شده است، باید دولت الکترونیک سریع تر تشکیل گردد و رابطه فیزیکی مردم با وزارت خانه ها قطع شده و همه اقدامات در بستر الکترونیک صورت گیرد. حمایت و تقویت بخش خصوصی از دیگر اولویت های بنده است. بنده در بخش خصوصی کار کرده ام و از کف بازار آمده ام، بنده سختی های زیادی دیده ام تقویت و پشتیبانی از بخش خصوصی باید در ذهن مدیران ارشد نهادینه شود چون که بخش خصوصی سربازان اقتصادی و مجاهدان جنگ اقتصادی هستند.
وی در ادامه با اشاره به برنامه های خود برای توسعه روستاها و شهرستان ها بیان نمود: بنده از همان روز اولی که در خراسان رضوی پا گذاشتم از تمام شهرستان ها بازدید کردم و اعتقاد دارم که توسعه باید از روستاها شروع شود. بنده از سال ۹۲ که وارد دولت شدم از تمام فعالیت ها در بخش خصوصی استعفا دادم و الان هم در هیچ یک از شرکت های بخش خصوصی عضو هیات مدیره نیستم بنده می دانم تضاد منافع چیست و قانون تجارت چه می گوید، بنده ۷ سال است که در هیچ شرکت خصوصی نه سهام دارم و نه عضو هیات مدیره هستم.
وزیر پیشنهادی صمت در ادامه تصریح کرد: بنده حتما با مرکز پژوهش های مجلس برای رسیدن به راهکارهای عملی همکاری خواهم داشت، این که ما صرفاً کتاب بنویسم و آنرا زینت کتابخانه ها نماییم مشکلی را حل نمی نماید. زمانی که ما از توانمندسازی مردم صحبت می نماییم باید کار را از روستاها آغاز نماییم، زمانی که معیشت مردم درست باشد به نظام هم وفادارتر می شود. اگر خواستید به بنده رای دهید به علیرضا رزم حسینی رای دهید، بنده هیچگاه قصد ندارم تا از خون سردار سلیمانی به نفع خویش استفاده کنم. بنده راضی به پخش کلیپ در مجلس هم نبودم. سوابق کاری بنده روشن است،
رزم حسینی در انتها با اشاره به سوابق خانوادگی خود بیان نمود: بنده به هیچ وجه قصد ندارم تا از خودم تعریف کنم. ما ۵ بردار بودیم و هر پنج تای ما در جبهه جنگیدیم ۴ بردار من جانباز هستند و والد مرحوم من مسئول پشتیبانی جنگ بود بنده در ۲۰ سالی که فعالیت اقتصادی داشتم اعتقادم بر این بود که ایرانی ها و مسلمانان باید متمکن و متدین باشند. بنده هیچگاه از رانت استفاده نکردم بنده اعتقاد دارم که وزارت صمت فرمانده اصلی جنگ اقتصادی می باشد و در صورت اعتماد شما به بنده از هیچ تلاشی در این راه کوتاهی نمی کنم. بنده از شما می خواهم با رای حداکثری در مقابل فشار حداکثری بنده را به وزارت خانه بفرستید تا با همکاری یکدیگر دشمن را شکست دهیم.
منبع:

1399/07/08
13:02:01
5.0 / 5
1038
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار