یك مقام مسئول خبر داد؛

رفع كامل تعهدات ارزی بیشتر از 2 هزار صادركننده

رفع كامل تعهدات ارزی بیشتر از 2 هزار صادركننده مدیركل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، از رفع كامل تعهدات ارزی بیشتر از ۲ هزار صادركننده تا ۷ مهرماه سال جاری اطلاع داد.به گزارش آچار به نقل از سازمان توسعه تجارت، احسان قمری اظهار داشت: بر مبنای آمارها ۲ هزار و ۳۲۲ صادرکننده با صادرات ۱۶.۶ میلیارد یورو، تا هفتم مهرماه ۹۹ تعهدات ارزی خویش را به صورت صد در صد ایفا کرده اند که نسبت به گزارش پیشین در تاریخ ۳۱ تیرماه، ۱۳ درصد افزایش در تعداد و ۱۷ درصد افزایش در بازگشت ارز برآرود می شود.
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: این ۲ هزار و ۳۲۲ صادرکننده شامل ۱۶۵۸ واحد تولیدی و ۶۶۴ واحد غیرتولیدی بوده و میزان بازگشت ارز این دو دسته به ترتیب ۱۳.۹ میلیارد یورو و یک میلیارد یورو است.
وی افزود: این در شرایطی است که در گزارش ۳۱ تیرماه ۹۹ که بر مبنای صادرات از ۲۱ فروردین ۹۷ تا ۲۹ اسفند ماه ۹۹ تنظیم شده است، ۲۰۵۶ صادرکننده شامل ۱۴۳۵ واحد تولیدی و ۶۳۱ واحد غیرتولیدی نسبت به بازگشت ارز به ترتیب ۱۱.۸ میلیارد یورو و یک میلیارد یورو اقدام نموده بودند.
قمری اظهار داشت: تعداد ۱۵۰۰۹ صادرکننده شامل ۲۳۸۵ واحد تولیدی و ۱۲۶۲۴ واحد غیرتولیدی با صادرات ۸.۴ میلیارد یورو تعهدات ارزی خویش را ایفا نکرده و ۷.۴ میلیارد یورو را به چرخه اقتصادی بازنگردانده اند که بخشی از این مقدار مربوط به ۱۰۸۷۲ صادرکننده بدون کارت بازرگانی است.
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی اضافه کرد: از این گروه می توان به پیله وران و مرزنشینان اشاره نمود، همینطور بخشی از این صادرکنندگان، نسبت به صادرات از محل ورود موقت اقدام نموده اند و لازم است درباره چگونگی رفع تعهدات ارزی آنان در اسرع وقت تصمیم گیری شود.
قمری تلاش کمیته های اقدام ارزی در سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و همینطور کارگروه پایش رفتار تجاری را در جهت استفاده از ابزارهای پیش رو در جهت تسریع و تسهیل بازگشت ارز حاصل از صادرات دانست.


منبع:

1399/07/14
13:18:30
5.0 / 5
1035
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بازرگانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار