با افتتاح ۶۲۵ پروژه آبرسانی؛

زمینه دسترسی 21 هزار خانوار عشایری به آب آشامیدنی سالم فراهم گردید

زمینه دسترسی 21 هزار خانوار عشایری به آب آشامیدنی سالم فراهم گردید به گزارش آچار خراسان جنوبی وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: امروز با آغاز به كار ۶۲۵ پروژه آبرسانی در كشور زمینه دسترسی ۲۱ هزار خانوار عشایری به آب آشامیدنی سالم و پایدار فراهم گردید.


کاظم خاوازی، امروز دوشنبه ۱۳ مهرماه در آیین بهره برداری همزمان از ۶۲۵ پروژه آبرسانی به محلات عشایری کشور که به نمایندگی از این پروژه ها با آغاز به کار آبرسانی پایدار به ۴۰ محله عشایری بمرود شهرستان زیرکوه برگزار گردید اظهار نمود: تمام فعالیتهای وزارت جهاد کشاورزی در جهت پشتیبانی از روستاییان است.

به گزارش آچار به نقل از ایسنا، وی با اشاره به افتتاح ۶۲۵ پروژه آبرسانی در کشور، بیان نمود: برای اجرای این پروژه ها، ۱۷۱۰ کیلومتر لوله کشی و حدود ۹ میلیون مترمکعب عملیات خاکبرداری انجام شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به حفر ۴۶ حلقه چاه آب برای پروژه های افتتاح شده، خاطرنشان کرد: حدود ۱.۷ درصد جمعیت کشور را عشایر تشکیل داده اند که در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نقش بسیار زیادی دارند.

خاوازی با اشاره به اینکه تمام این اقدامات برای دسترسی عشایر به آب سالم، پایدار و بهداشتی انجام شده است، افزود: عشایر ۲۵ درصد گوشت قرمز، ۳۲ درصد صنایع دستی کشور را تولید کرده و نقش مهمی در امنیت دارند.

وی بیان نمود: ۳۸ درصد جنگل ها و مراتع در اختیار عشایر کشور است که مدیریت و بهره برداری از این منابع در اختیار این قشر است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به توجه ویژه به عشایر در دولت، خاطرنشان کرد: یکی از این اقدامات، تأمین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برای خانواده های عشایر بود که در طول دولت تدبیر و امید، سطح برخورداری از ۴۳ درصد به ۶۳ درصد ارتقا پیدا کرد.

خاوازی بیان نمود: در قانون تسهیلات پشتیبانی از تولید پایدار در بخش عشایر و روستایی ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در بخش کشاورزی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه تا آخر دولت ۲۰ هزار خانوار عشایر تحت پوشش شبکه آبرسانی سالم و پایدار قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: با تقویت زیرساخت های آبرسانی، امروز سطح دسترسی عشایر به ۷۸ درصد رسیده که در گذشته این رقم ۵۰ درصد بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی به منظور افتتاح پروژه ها و بررسی روند اجرایی پروژه های کشاورزی به خراسان جنوبی سفر کرده است.

منبع:

1399/07/14
22:47:36
5.0 / 5
1176
تگهای خبر: اقتصاد , تقویت , تولید , لوله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار