ستاد تنظیم بازار اعلام كرد؛

آغاز عرضه ۳۰ هزار تن برنج و روغن خام

آغاز عرضه ۳۰ هزار تن برنج و روغن خام به گزارش آچار طبق اطلاعیه ستاد تنظیم بازار مقرر شده ۳۰ هزار تن برنج ذخایر به بازار و ۳۰ هزار تن روغن خام به ۴۷ كارخانه تولید روغن نباتی كشور ارائه شود.به گزارش آچار به نقل از وزارت صمت، در جهت تنظیم موثر بازار برنج، ستاد تنظیم بازار عرضه ۳۰ هزار تن برنج ذخایر را جهت حفظ تعادل بازار مصوب و به بازار عرضه خواهد نمود.
طبق اطلاعیه ستاد تنظیم بازار و با عنایت به ذخایر مکفی این کالا و مقادیر قابل اتکای برنج رسوبی در بنادر که بر مبنای بازدید معاون اول رئیس جمهور از بنادر کشور، در حال ترخیص هستند، بازار به هر میزانی که نیاز باشد از محل ذخایر و موجودی برنج بخش خصوصی، تأمین خواهد شد.
بر این اساس، محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار طی ابلاغیه ای به انجمن واردکنندگان برنج و سازمان های صمت استان های مبدا تولید را مکلف کرده تا با هماهنگی اعضا و تولیدکنندگان تحت پوشش خود، نسبت به عرضه برنج به صورت حداکثری در بازار اقدام نمایند.
از سوی دیگر، سازمان های صمت استان مازندران، گیلان، اصفهان و خوزستان هم مکلف شده اند با هر گونه واسطه گری که منجر به زیان تولیدکنندگان و کشاورزان برنج کار و هم احتکار کالا توسط سلف خران است، برخورد جدی کنند.
عرضه ۳۰ هزار تن روغن خام برای تأمین مصارف خانوارها
همچنین با عنایت به وضعیت بسیار مطلوب ذخایر روغن خام کشور، ستاد تنظیم بازار نسبت به عرضه ۳۰ هزار تن روغن خام به ۴۷ کارخانه تولید روغن نباتی کشور اقدام نمود.
این تصمیم در جهت تولید روغن مصارف خانوار اتخاذ شده است؛ ضمن اینکه سهمیه ای معادل ۲۰ هزار تن هم در اختیار کارگروه های تنظیم بازار استان ها قرار گرفته تا بر مبنای آن، نسبت به تأمین نیازهای مصارف صنف و صنعت، اقدام نمایند.

1399/07/20
14:20:54
5.0 / 5
1098
تگهای خبر: بازار , ترخیص , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار