رزم حسینی خبر داد

ابلاغ سیاست جدید واردات در مقابل صادرات تا چند روز آینده

ابلاغ سیاست جدید واردات در مقابل صادرات تا چند روز آینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از ابلاغ سیاست جدید واردات در مقابل صادرات تا چند روز آینده آگاهی داد.


به گزارش آچار به نقل از شاتا، علیرضا رزم حسینی بعد از نشست مشترک با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جمع خبرنگاران بیان کرد: بیش از ۵۰۰۰ شرکت دانش بنیان با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و وزارت صمت مشغول به فعالیت هستند که بیش از ۵۰ درصد از این شرکتها در حوزه های در رابطه با صنعت، معدن و تجارت به فعالیت می پردازند.
وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد از تولید ناخالص داخلی و ۳۸ درصد اشتغال پایدار مربوط به وزارت صمت است، اشاره کرد: ظرفیت بسیار خوبی در وزارت صمت برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان وجود دارد و حتما با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ریل گذاری جدیدی را برای پشتیبانی از این گونه شرکت ها شروع خواهیم کرد.
انحصار در حوزه خودرو باید شکسته شود
وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه دانش بنیان ها در حوزه ساخت داخل خودرو می توانند به کمک وزارت صمت بیایند، افزود: شرکت های رقیب برای رقابت با خودروسازان داخلی باید ایجاد شود و با ایجاد یک بازار رقابتی خودروی با کیفیت به مشتریان تحویل داده شود.
رزم حسینی افزود: انحصار در حوزه خودرو به صورت گام به گام باید شکسته شود و امکان برخورداری مصرف کنندگان از یک خودروی با کیفیت و قیمت مناسب ایجاد شود.
رشد ۵۸ درصدی در تولید لوازم خانگی
وی با اشاره به اینکه ظرفیت های خوبی در حوزه ساخت داخل در بیشتر حوزه های صنعتی وجود دارد، اظهار داشت: در حوزه لوازم خانگی تولید داخلی ۵۸ درصد افزایش یافته است و رفتن شرکت های خارجی از بازار کشور فرصت مناسبی برای شرکت های تولید کننده داخلی فراهم نمود.
صدور بخشنامه های گوناگون فایده ای ندارد
وزیر صمت با تاکید بر اینکه برای رسیدن به جهش تولید، بروکراسی اداری، قوانین دست و پاگیر و تعدد بخشنامه ها باید رفع گردد، اشاره کرد: در این چهار هفته هیچ بخشنامه ای که منجر به تعدد بخشنامه ها و ایجاد مقررات زاید شود، صادر نکرده ایم.
ابلاغ سیاست جدید واردات در مقابل صادرات تا چند روز آینده
رزم حسینی افزود: سیاست جدید واردات در مقابل صادرات تا چند روز آینده ابلاغ خواهد گردید. صادرکنندگانی که تعهدات ارزی دارند، می توانند مواد اولیه یا کالاهای ضروری اولویت بندی شده توسط وزارت صمت را وارد کرده و بدین گونه رفع تعهد ارزی کنند.
وی اظهار داشت: این فرصت خوبی است و سبب افزایش صادرات و تامین مواد اولیه و کالاهای ضروری در شش ماهه دوم سال خواهد شد.
تشدید نظارت بر توزیع کالاها از شنبه
وزیر صمت در ادامه با بیان اینکه سیاست وزارت صمت در جهت فراوانی و عرضه کالا است، بیان کرد: باید کالا در بازار فراوان شود چونکه با افزایش عرضه قیمت ها نیز کاهش می یابند.
رزم حسینی افزود: از شنبه آینده نظارت بر توزیع کالاها بصورت هوشمند برای مقابله با گرانفروشی با همکاری تعزیرات در بازار تشدید می شود و بازرسی از مراکز اصلی، بنکداران و انبارداران طبق قانون صورت خواهد گرفت و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد قانونی صورت می پذیرد.
همه محصولات فولادی باید در بورس فلزات عرضه شود
وی با بیان اینکه قائل به عرضه همه محصولات فولادی در بورس فلزات هستیم، افزود: در چند روز آینده با همکاری شرکت های بزرگ این پروسه را هم شروع خواهیم کرد.
روغن به اندازه کافی داریم؛ مردم نگران نباشند
وزیر صمت درباب روغن نباتی نیز بیان کرد: وضعیت ذخایر راهبردی کشور در این عرصه خوب است و ۷۹ هزارتن روغن خام نیز در چند روز گذشته میان کارخانه های تولیدی توزیع شده است.
رزم حسینی افزود: نگرانی از لحاظ تامین روغن نداریم و مردم نیز نباید نگرانی داشته باشند.
امیدواریم بازار مرغ به ثبات برسد
او همینطور درباب نهاده های دامی و تاثیر آن بر قیمت مرغ، اظهار داشت: با ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده های دامی وارد می شود و در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می گیرد و شبکه توزیع تا مصرف کننده نهایی در اختیار وزارت جهاد است.
وزیر صمت اشاره کرد: ستاد تنظیم بازار برمبنای فاکتورهای وزارت جهاد و مشورت تشکلها قیمت گذاری مرغ را انجام می دهد و امیدواریم با افزایش نهاده های دامی به ثبات نسبی در بازار مرغ نیز برسیم.1399/08/09
15:18:37
5.0 / 5
743
تگهای خبر: ارز , انبار , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار