مدیركل شركت غله و خدمات بازرگانی استان مركزی اعلام كرد؛

اختصاص بالغ بر 2000 تن روغن خوراكی به استان مركزی

اختصاص بالغ بر 2000 تن روغن خوراكی به استان مركزی به گزارش آچار مدیركل شركت غله و خدمات بازرگانی استان مركزی اظهار داشت: با هدف تنظیم بازار بیشتر از ۲ هزار تن سهمیه روغن خوراكی به استان اختصاص یافته است.غلامرضا ملکی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: با عنایت به مشکلات بوجود آمده ۲ هفته اخیر در حمل و تأمین روغن، دولت برای حل این مسأله ورود کرده و با تزریق نزدیک به ۷۰ هزار تن روغن به شبکه توزیع کشور عرضه را شروع کرده است و خوشبختانه در کارخانجات روغن کشی تخصیص روغن در حال انجام می باشد و کمبود روغن در بازار هم مرتفع می شود.
وی اضافه کرد: در استان مرکزی نزدیک به یک هزار تن روغن برای مصرف خانوار و یک هزار تن برای صنف و صنعت در نظر گرفته شده است به صورتی که عوامل توزیع حواله های خویش را در یافت کردند و به کارخانجات داخل و خارج استان عرضه شدند و در حال دریافت و توزیع هستند.
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی اظهار داشت: فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ هم سهمیه مجزا دریافت نمودند و در حال عرضه روغن در مراکز فروش خود هستند.
کمبود روغن وجود ندارد / مردم نگران نباشند
ملکی اظهار داشت: کشور به هیچ وجه با کمبود روغن مواجه نیست و مشکل بوجود آمده در بازار عرضه روغن خوراکی به دلیل وقفه در سیستم حمل و نقل بوده و با تمهیدات اندیشیده شده در حال رفع شدن است و تا رسیدن به نقطه مطلوب چند روزی به طول می انجامد تا بتوان با پیگیری های لازم این کمبودها جبران و باعث اطمینان خاطر مردم شود.
به گفته وی چهار واحد تولید روغن های خوراکی در اراک و زرندیه فعالیت دارند که سهمیه تخصیص داده شده در اختیار آنها قرار گرفته و بخشی از سهمیه استان هم در اختیار واحدهای تولید روغن خوراکی سایر استان ها است تا محصول نهایی با هدف تنظیم بازار استان مرکزی تحویل شود.
خرید مازاد بر نیاز روغن در شبکه توزیع مشکل ایجاد می کند
ملکی اظهار داشت: مردم به علت جو روانی ایجاد شده، مازاد بر نیاز از مراکز عرضه روغن خریداری و حتی در منازل خود نگهداری می کنند به باعث این اتفاق به زنجیره توزیع فشار وارد می شود.
وی عنوان کرد: نزدیک به ۸۵ درصد تأمین روغن کشور از محل واردات صورت می گیرد و حجم زیادی از روغن در بنادر دپو شده که باید با سیستم حمل و نقل توزیع شوند، کارخانجات آنها را تحویل گرفته، تصفیه، بسته بندی و عرضه کنند و در این قسمت وقفه بوجود آمده بود و با عنایت به پیگیری های به عمل آمده در چند روز آینده به شرایط متعادل تری در بحث تنظیم بازار روغن دست پیدا خواهیم کرد.
قیمت روغن باید بر مبنای قیمت مندرج به مردم عرضه شود
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی اظهار نمود: قیمت روغن بر مبنای مصوبه سازمان حمایت باید با عنایت به قیمت بسته بندی به مردم ارائه شود و هیچ فروشگاه خرده فروشی حق تخطی از قیمت های مندرج را ندارد.
ملکی اضافه کرد: مردم در صورت مواجهه با هرگونه مشکل همچون تفاوت قیمت کالا و عدم عرضه روغن و موارد احتکار با سامانه ۱۲۴ تماس حاصل کنند.


منبع:

1399/08/12
17:45:08
5.0 / 5
789
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار