معاون وزیر صمت:

هزار پرونده تخلف صنفی در ماه گذشته

هزار پرونده تخلف صنفی در ماه گذشته به گزارش آچار رییس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان گفت: یك هزار و ۳۵ مورد پرونده تخلف صنفی در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق كالا درسطح عرضه، در مهر ماه امسال تشكیل شده است.به گزارش آچار به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، عباس تابش گزارشی از اهم فعالیت ها و عملکرد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمانهای صمت استانها در امتداد اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا درسطح عرضه در مهر ماه امسال ارائه کرد و اظهار داشت: یک هزار و ۳۵ مورد پرونده تخلف صنفی در امتداد اجرای این طرح تشکیل شده است.
معاون وزیر صمت اضافه کرد: در این بازه زمانی کارشناسان این سازمان و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها با بهره بردن از تمام امکانات و ظرفیت موجود در امر بازرسی، ضمن بازرسی از ۴۱ هزار و ۶۲ مورد از مراکز خرد و کلان درسطح عرضه، برای بیش از یک هزار واحد صنفی متخلف از این ناحیه تشکیل پرونده داده و جهت سیر مراحل قانونی، پرونده های متشکله در اختیار شعب تعزیرات حکومتی استانها قرار گرفتند.
این مقام مسئول میانگین ارزش هر پرونده را ۵۸۹ میلیون ریال برآورد کرد و اظهار داشت: طرح مبارزه با کالای قاچاق در سطح عرضه به وسیله بازرسان، هدفمند، مستمر و به لحاظ اولویت ادامه خواهد داشت.

پرونده تخلف صنفی

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در این بازه زمانی یاد شده، استان تهران با بیش از ۷ هزار مورد بازرسی و استان سیستان و بلوچستان با ۳۵۵ مورد تشکیل پرونده و ۱۸۶ میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه، بالاترین عملکرد را در میان استانها داشته اند.
معاون وزیر صمت درباره آخرین آمار کالاهای قاچاق مکشوفه، اشاره کرد: طی این مدت، بیشترین ارزش ریالی را به ترتیب مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با ۵.۲۰۷ میلیارد ریال، کالای قاچاق موضوع تبصره (۴) الحاقی ماده (۱۸) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ۴.۱۷۰ میلیارد ریال و سوخت ها و روغن های معدنی با ۲.۱۰۵ میلیارد ریال به خود اختصاص داده اند این در حالیست که لوازم یدکی با ۹.۲۸ میلیارد ریال و غلات با ۲۷ میلیارد ریال در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی همین طور به ثبت کلیه موجودی کالاها در سامانه جامع انبارها اشاره و اعلام نمود: همه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلّف و موظف به ثبت موجودی کالای خود در این سامانه هستند، در غیر این صورت، در صورت هر گونه گزارش و یا بازرسی، بعنوان کالای قاچاق و احتکار محسوب شده و حسب قانون با متخلفین برخورد می شود.
معاون وزیر صنعت از تلفن ۱۲۴ این سازمان نیز بعنوان مجموعه ای منسجم برای دریافت لحظه ای و یکپارچه شکایات، انتقادات و پیشنهادهای مردمی نام برد و از هموطنان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا نگهداری و جابجایی مشکوک کالا، مراتب را سریعاً به این شماره اطلاع رسانی کنند.
 


منبع:

1399/09/04
12:49:27
5.0 / 5
558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار