جزئیات توزیع مرغ تنظیم بازاری در تهران

جزئیات توزیع مرغ تنظیم بازاری در تهران آچار: بگفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران در جلسه امروز كارگروه تنظیم بازار استان تهران مقرر شده كه مرغ منجمد به قیمت هر كیلو 15 هزار تومان در فروشگاه های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار و واحدهای صنفی توزیع كننده مرغ و مرغ گرم به قیمت كیلویی 18 هزار و 500 تومان در میدان اصلی و اقماری میوه و تره باره شهرداری تهران توزیع شود.


یدالله صادقی در گفت و گو با ایسنا درباره تصمیمات جلسه امروز کارگروه ستاد تنظیم بازار استان تهران اظهار داشت: در جلسه امروز مقدار مرغی که وارد شبکه توزیع بازار تهران می شود و تعیین شبکه برای توزیع مرغ بررسی گردید. بر این اساس مقرر شد مرغ گرم به شکل گسترده در تمامی ۲۵۰ میدان اصلی و اقماری میوه و تره باره شهرداری تهران توزیع شود. هر کدام از این میادین میوه و تره بار چندین غرفه فروش مرغ دارند که این محصول را به قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تحویل می گیرند و مکلف هستند آنرا به قیمت هر کیلو ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان به مردم عرضه کنند.
وی همین طور با بیان اینکه شبکه توزیع میادین میوه و تر هر روز از ساعت ۸ بامداد تا ۸ شب آمادگی دارند مرغ مورد نیاز مردم را به قیمت تعیین شده تحویل دهند، اشاره کرد که در اقصی نقاط تهران بزرگ دسترسی لازم جهت استفاده از این شبکه وجود دارد.
همین طور بگفته این مقام مسئول در جلسه امروز مقرر شده مرغ منجمد هم در تمام فروشگاه های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار و واحدهای صنفی توزیع کننده مرغ به قیمت ۱۵ هزار تومان به شکل گسترده در سطح شهر تهران توزیع شود تا افرادی که به میادین میوه و تره بار دسترسی ندارند هم بتوانند از مرغ با نرخ دولتی استفاده کنند. البته توزیع مرغ منجمد در شهرستان های استان تهران هم انجام می شود.
صادقی با اعلان اینکه توزیع مرغ گرم و مرغ منجمد در شبکه های تعیین شده تا تثبیت قیمت این محصول ادامه دارد، از تشدید بازرسی بر واحدهای عرضه مرغ برای رعایت قیمت مصوبه ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان آگاهی داد.
وی همین طور با اعلان اینکه محدودیتی برای میزان مرغ منجمد و گرم به نرخ دولتی برای تنظیم بازار وجود ندارد، اشاره کرد: در وضعیت عادی کمتر از ۱۵۰ تن مرغ در میادین میوه و تره بار عرضه می شود، اما امروز به ۳۵۰ تن رسید. پیش بینی می شود ادامه توزیع مرغ بر بازار این محصول تأثیرگذار خواهد بود، بطوریکه تا حالا هم روند قیمت ها نزولی شده و از روز گذشته و امروز شاهد کاهش ۴۰۰۰ تومانی قیمت مرغ در سطح خرده فروشی ها بودیم.
چگونه فاصله اجتماعی رعایت شود؟
این مقام مسئول در پاسخ به این انتقادکه تشکیل صف برای خرید مرغ موجب رعایت نشدن فاصله اجتماعی در وضعیت کرونائی می شود، اشاره کرد: مهم ترین جایی که در آن مردم برای خرید مرغ صف کشیده بودند و ازدحام جمعیت به وجود آمده بود میدان بهمن بود که خرده فروشی آن تعطیل شد و هم اکنون فقط عمده فروشی ها برای ارسال بار به سایر نقاط استان فعالیت می نمایند. بدین سبب باتوجه به فعالیت ۲۵۰ میدان میوه و تره بار و همین طور عرضه مرغ منجمد در فروشگاه های زنجیره ای و سایر فروشگاه ها دیگر ازحام جمعیت نخواهیم داشت و اگر هم صفی تشکیل گردد امکان رعایت فاصله اجتماعی درآن وجود دارد.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، در ایام گذشته قیمت مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران به بیش ۳۰ هزارتومان رسید. این در حالیست که هفته گذشته قیمت مرغ گرم در بازار حدود ۲۶ تا ۲۷ هزارتومان بودو اواخر مهر ماه نیز کارگروه تنظیم بازار استان تهران قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تصویب کرده است.
منبع:

1399/09/06
16:53:05
5.0 / 5
536
تگهای خبر: بازار , تجارت , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار