یك مقام مسئول خبر داد:

معرفی چهار بانك و نهاد متخلف به مراجع قضایی

معرفی چهار بانك و نهاد متخلف به مراجع قضایی قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، از معرفی یک بانک و ۳ سازمان و نهاد متخلف از تصمیمات این ستاد به مراجع قضایی، اطلاع داد.به گزارش آچار به نقل از صدا و سیما، بابک دین پرست در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لازم الاجراست و از ضمانت اجرایی هم برخوردار می باشد ازاین رو دستگاه ها و نهادهایی که خود در نشست این ستاد حضور دارند و مصوبات هم در هماهنگی با آنها تصویب می شود باید این مصوبات را اجرا کرده و در روند تولید و تسهیل کننده باشند.
قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اضافه کرد: در ۶ جلسه اخیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مصوبات خوبی تصویب و اجرایی شد، اما چهار دستگاه و بانکی که به این مصوبات بی اعتنایی کرده و آنرا اجرا نکردند به دستگاه قضائی عرضه شدند که مبحث نشان داده است ستاد تسهیل در اجرای مصوبات خود با هیچکس تعارف ندارد.
وی توضیح داد: یک بانک و ۳ سازمان و نهاد در ارتباط با اجرا نکردن مصوبات ستاد تسهیل به دستگاه قضائی عرضه شدند که یکی از این سازمان ها در ارتباط با اجرایی نکردن مصوبات این ستاد در مبحث شرکت بوذرجمهر صنعت که گزارش اختلال در روند تولید آن چند بار از رسانه ملی پخش شده به دستگاه قضائی معرفی شده است.
قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: جهت بررسی وضع ۶۹۱ واحد تولیدی دارای پرونده قضائی یا مشمول قانون ورشکستگی، کارگروه مشترکی شامل اعضای این ستاد و مسؤلان قضائی، تشکیل شده است.
دین پرست اضافه کرد: با تشکیل این کارگروه، مشکلات واحدهای یاد شده را یک به یک بررسی و احصا می نماییم تا با نهایی شدن دیدگاه های کارشناسی در دبیرخانه، مصوبات لازم را در ستاد تصویب نماییم.
وی اظهار داشت: تلاش می نماییم مصوبات با تکیه بر قوانین و مقررات و با لحاظ نظر مجری تنظیم شود که بهانه ای برای اجرا نکردن مصوبات باقی نماند، اما امروز اطلاع دادند دستگاه اجرایی که خود مصوبه را در جلسات قبلی پیشنهاد داده بود از اجرای آن سرباز زده که از نمایندگان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی خواستم که این مورد را بررسی و نتیجه را اعلام کنند و درصورت احراز تخطی، آن دستگاه اجرایی به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.
قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اضافه کرد: بررسی مصوبات جلسات گذشته ستاد و حل مشکلات واحدهای تولیدی و نیمه تمام زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی و بنیاد مستضعفان، دیگر دستور کارهای نشست امروز علاوه بر رسیدگی به مشکلات شرکتهای مشمول قانون ورشکستگی و دارای پرونده قضائی بود.
وی افزود: در شش جلسه قبلی هدف گذاری ما احیای ظرفیت های بلااستفاده کشور بود که در گام نخست، هدفگذاری احیای هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد در شهرک های صنعتی را به احیای ۲ هزار واحد افزایش دادیم و هفته گذشته هم ابلاغیه این افزایش به استانداران ابلاغ گردید، این در شرایطی است که در جهت این هدف تابحال هزار واحد صنعتی راکد احیا شده است.
دین پرست اظهار داشت: همینطور هزار و ۲۰ معدن راکد را تعیین تکلیف و هفته گذشته به استانداران ابلاغ کردیم که باید تا آخر سال به چرخه تولید بازگردد.
وی اضافه کرد: بیشتر از ۲ هزار واحد تملک شده توسط شبکه بانکی هم با همکاری بانک مرکزی و ابلاغ دستورالعمل واگذاری اموال مازاد شبکه بانکی در ۱۱ آذر، در حال بازگشت به چرخه تولید است.
قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: بعد از این اقدامات، به سراغ رسیدگی به مشکلات بنگاه های بزرگ تولیدی رفتیم تا هم واحدهایی که زیرظرفیت کار می کنند به ظرفیت اسمی برسند و هم اگر ناتمام هستند تکمیل شوند که نتیجه این اقدامات را در افزایش تولید و اشتغال شاهد خواهیم بود.
وی اظهار داشت: بیشتر بانک ها همکاری خوبی با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دارند، اما اگر احساس ما بر این باشد نهاد، دستگاه و بانکی همکاری و مصوبات را اجرا نمی کند به دستگاه قضائی و سازمان بازرسی کل کشور معرفی می نماییم طوری که در شش جلسه گذشته ۴ سازمان و بانک را به مراجع قضائی معرفی کردیم و تقریباً هر جلسه ای یک معرفی به متخلفان از مراجع قضائی داریم.


منبع:

1399/10/12
13:15:19
0.0 / 5
381
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار