قیمت سایناs و كوئیكs

قیمت سایناs و كوئیكs به گزارش آچار شورای رقابت برای سه ماهه آخر سال قیمت خودروی سایناs را حدود ۱۴۰ میلیون و کوئیک s را ۱۲۵ میلیون تومان اعلام نمود.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، در دیماه سال جاری و در جلسه شورای رقابت تعیین قیمت خودرو های کوئیک s و سایناs از راه روش کیلینیک تجاری به مرکز ملی رقابت واگذار شده بود.
این در شرایطی است که تازه ترین اعلام شورای رقابت از انجام قیمت گذاری این دو خودرو برای سه ماهه آخر سال حکایت دارد.
براین اساس، قیمت کارخانه سایناs ۱۴۰ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان و قیمت کارخانه کوئیکs ۱۲۵ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان برای اعلام گردید.
از آغاز سالجاری که شورای رقابت که قیمت گذاری خودرو وارد شد هر سه ماه یکبار و برپایه تورم بخشی بانک مرکزی قیمت خودرو های مشمول مورد محاسبه و جهت اجرا به خودروسازها ابلاغ و در نهایت فروش از راه ثبت نام و انجام قرعه کشی انجام می شود.
این در شرایطی است که اعلام اخیر شیوا - رئیس شورای رقابت - از این حکایت داشت که با بررسی تورم بخشی برای وضعیت قیمتی خودروسازها، شورای رقابت تصمیم گرفت که هیچ افزایش قیمتی تا آخر سال اعمال نشود.
وی گفته بود که تورم بخشی از سوی بانک مرکزی برای ایران خودرو ۱۴.۱ درصد و برای سایپا ۱۴.۷۵ درصد اعلام گردید که با عنایت به افزایش نسبی بهره وری و کیفیت باید خودروسازان حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت می دادند اما با عنایت به این که هم اکنون قیمت در بازار خودرو کاهشی است و این روند ادامه پیدا می کند، همینطور به علت کرونا تقاضا امسال پایین است، به علت پیشگیری از ایجاد هیجان در بازار خودرو هیچ افزایش قیمتی تا آخر سال نداریم.

1399/11/07
13:21:44
0.0 / 5
235
تگهای خبر: بازار , بانك , خودرو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار