وزیر صمت در دیدار با تولیدكنندگان سیمان:

مخالف قیمت گذاری دستوری هستم

مخالف قیمت گذاری دستوری هستم وزیر صمت با بیان اینکه با هرگونه قیمت گذاری دستوری مخالف هستم، اظهار داشت: انجمن تولیدکنندگان با وحدت نظر در هر رشته ای (از جمله سیمان) باید در جهت قیمت گذاری با ایجاد مکانیزم لازم حرکت کنند.به گزارش آچار به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در دیدار با تولیدکنندگان و اعضای انجمن سیمان، گفت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه های مأموریتی خود مشارکت در تصمیم سازی و تصمیم گیری با بخش خصوصی، دولت و مجلس شورای اسلامی است.
وی اشاره کرد: در همین راستا در هرگونه تصمیم گیری، نمایندگان تشکل ها و انجمن های بخش خصوصی، کمیسیون های اقتصادی و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و دولت اعلام نظر و مشارکت خواهند داشت.
با قیمت گذاری دستوری مخالف هستم
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه با هرگونه قیمت گذاری دستوری مخالف هستم، بیان کرد: دولت نیز در این راستا با ما هم عقیده است و در تحقق این مساله کمک می نماید و انتظار داریم که بخش خصوصی نیز برای این مساله مهم پای کار بیاید.
ضرورت ورود دستگاه های نظارتی برای حذف دلالان و واسطه ها از بازار
رزم حسینی با بیان اینکه به دنبال حذف واسطه ها و دلالان هستیم، اظهار داشت: دلالان و واسطه ها میان تولید کننده و مصرف کننده قرار می گیرند و سبب افزایش قیمت کالاهای مهم (مانند سیمان) در بازار می شوند که دستگاه های نظارتی در این عرصه باید به کمک تولید بیایند.
حمایت از تولیدکننده، امیدافرینی و امنیت اجتماعی را به دنبال دارد
وی پشتیبانی از تولیدکنندگان را سبب افزایش تولید و صادرات، ارتقای فاکتورهای اشتغال و به دنبال آن افزایش امید و امنیت اجتماعی می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر نقش مهم رسانه ها در کنترل بازار، از آنها خواست که در وضعیت حساس کنونی برای ایجاد آرامش در بازار و پشتیبانی از تولیدکننده و مصرف کننده گام بردارند.
انجمن ها و تشکل ها خود باید رانت خواران را از بازار حذف کنند
وی همین طور با تاکید بر اهمیت انجمن ها و تشکل ها، بیان کرد: خود انجمن تولیدکنندگان با وحدت نظر در هر رشته ای (از جمله سیمان) باید در جهت قیمت گذاری، کنترل قیمت ها، نظارت بر بازار و حذف رانت خواران با ایجاد مکانیزم لازم، حرکت کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اشاره کرد: معتقدم که بعنوان بخش دولتی باید به دنبال سیاست گذاری، تسهیل شرایط برای تولید و جذب سرمایه گذار و اینگونه کارهای حاکمیتی باشیم و دیگر کارها از قبیل قیمت گذاری، کنترل و نظارت بر بازار را به همین تشکل ها، انجمن ها و بخش خصوصی توانمند مانند دیگر کشورهای توسعه یافته واگذار نماییم.

1399/11/10
23:36:29
0.0 / 5
432
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار