در گزارش آچار مطرح شد؛

مخالفان توسعه صنعت دخانیات ایران، باید جلوی قاچاق را هم بگیرند

مخالفان توسعه صنعت دخانیات ایران، باید جلوی قاچاق را هم بگیرند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: در کشور ما با توسعه صنعت دخانیات به منظور حفظ سلامتی مردم مقابله می شود این در شرایطی است که سیگار قاچاق و خارجی به سادگی در بازار در حال توزیع است.روح الله عباسپور در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد وضعیت صنعت دخانیات کشور، عنوان کرد: هم اکنون حجم زیادی از بازار دخانیات کشور در اختیار محصولات خارجی است؛ از آنجایی که جهت گیری کلی نظام بر عدم توسعه صنعت دخانیات به منظور حفظ سلامت مردم است و در این حوزه مخصوصاً وزارت بهداشت با قدرت فعالیت می کند تا صنعت دخانیات توسعه نیابد، نظر من این است که اگر واقعاً ما به فکر سلامتی مردم هستیم و مخالف با استعمال دخانیات و کشت و تولید این محصول هستیم، پس باید جلوی قاچاق این محصول را هم بگیریم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: سیگار خارجی در کشور به سادگی توزیع می شود و از طرفی دیگر هم بعضی از شرکتهای خارجی در ایران نمایندگی دارند، ازاین رو اگر واقعاً به فکر سلامتی مردم هستیم باید جلوی این فعالیت ها هم گرفته شود.
وی افزود: گفته می شود عدم توسعه صنعت دخانیات برای حفظ سلامتی مردم است ولی اگر قرار باشد ما بازار خارجی ها را در ایران تأمین نماییم، قابل قبول نیست.
عباسپور اظهار داشت: صنعت دخانیات می تواند یکی از بهترین راه ها برای درآمدزایی کشور باشد و صادرات خوبی در این عرصه صورت گیرد؛ زمین های شمال کشور برای کشت توتون بسیار مناسب می باشد. در بحث تولید و فراوری دخانیات، ایران می تواند تولیدکننده یکی از با کیفیت ترین توتون ها باشد مشروط بر اینکه سیاست گذاری در این عرصه بدرستی صورت بگیرد؛ نه اینکه در جهت حفظ منافع شرکتهای خارجی باشد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: کسانی که با این مورد مخالفت می کنند و با قدرت جلوی توسعه این صنعت می ایستند، باید تلاش کنند جلوی قاچاق کالا را بگیرند تا سیگار بی کیفیت که در چارچوب قاچاق وارد کشور می شود، در بازار به سادگی توزیع نشود.

1399/11/13
15:38:51
0.0 / 5
305
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار