وعده صمت:

قیمت میوه شب عید خواهد شكست

قیمت میوه شب عید خواهد شكست معاون دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) وعده داد که با ورود و وفور میوه (سیب و پرتقال) در شب عید، قیمت میوه ها همچون سیب و پرتقال بشکند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، سعید صارمی با حضور در برنامه تلویزیونی در مورد وضعیت محصولات باغی در بازار همچون سیب و پرتقال، اظهار داشت: طرح ذخیره سازی میوه و مرکبات از سال ۱۳۸۵ با دو هدف انجام می شود که پشتیبانی از تولید در فصل برداشت و پشتیبانی از مصرف کننده در اوج مصرف(شب عید) این اهداف است.
محصول زیر ۶۰۰۰ تومان برای باغدار ضرر است
وی با بیان اینکه کل میوه و مرکبات ذخیره شده در این چند سال تقریباً زیر یک درصد کل تولید کشور بوده است، افزود: ۴۰ تا ۵۰ هزارتن سال جاری خرید و ذخیره سازی میوه و مرکبات داشتیم که نسبت به ۶.۵ میلیون تن تولیدی که داریم رقم ذخیره سازی زیر یک درصد می شود. باید بپذیریم با عنایت به افزایش هزینه هایی که باغداران داشتند اگر محصول خویش را زیر ۶۰۰۰ تومان بفروشند، متضرر می شوند.
صارمی افزود: باید بپذیریم که هزینه های کود، سم و نهاده های کشاورزی، دستمزد کارگران و... در سال جدید افزوده شده است. ورود دولت در مبحث تولید لازم است و با عنایت به موجودی میوه ذخیره شده ای که وجود دارد بطور قطع قیمت های شب عید خیلی پائین تر از این خواهد بود.
معاون دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اظهار نمود: اساسا در شب عید با ورود و وفور میوه (سیب و پرتقال) در بازار مواجه خواهیم شد و قیمت میوه ها همچون سیب و پرتقال خواهد شکست.
وی ادامه داد: حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن پرتقال و ۱۰ تا ۱۵ هزار تن سیب ذخیره کرده ایم که قیمت ها را شب عید به فراخور قیمت بازار اعلام می نماییم.
محدودیت ارزی عامل نابسامانی در بازار موز
وی در مورد موز هم اظهار داشت: با به وجود آمدن محدودیت های ارزی و کاهش عرضه که سبب برهم خوردن عرضه و تقاضای موز در بازار شد، عده ای سودجو برای سوجویی خود به این بازار ورود کردند که دستگاههای نظارتی، سازمانهای حمایت و تعزیرات برای آنها پرونده تخلف تشکیل داده اند و با آنها برخورد لازم صورت خواهد گرفت.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، در ایام اخیر افزایش قیمت بعضی از اقلام میوه خبرساز شده و آخرین مشاهدات میدانی ایسنا از خرده فروشی های سطح شهر تهران در هفته گذشته از آن حکایت می کند که قیمت هر کیلو نارنگی جنوب ۲۵ هزار تومان، انار شیراز ۲۵ هزار تومان، موز ۶۰ هزار تومان، سیب ۲۰ هزار تومان، پرتقال تامسون ۲۰ هزار تومان، پرتقال شمال ۲۰ هزار تومان، پرتقال توسرخ ۲۰ هزار تومان، پرتقال جنوب ۳۵ هزار تومان، خیار ۲۰ هزار تومان، فلفل دلمه ۲۰ هزار تومان، کیوی ۲۰ هزار تومان و گوجه فرنگی بوته ای ۸۰۰۰ تومان و لوبیا سبز ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان است.
منبع:

1399/11/28
21:14:40
0.0 / 5
332
تگهای خبر: ارز , اقلام , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار