معاون وزیر صمت:

وزارت صنعت مخالف قیمت گذاری دستوری فولاد است

وزارت صنعت مخالف قیمت گذاری دستوری فولاد است معاون وزیر صمت اظهار داشت: وزارت صمت با قیمت گذاری دستوری مخالف بوده و معتقد می باشد برای تنظیم بهینه بازار باید از ابزارهای دیگر استفاده گردد تا جذابیت برای سرمایه گذاری های جدید در صنعت به وجود آید.به گزارش آچار به نقل از وزارت صمت، سعید زرندی اظهار داشت: صنعت فولاد در حوزه بازارهای مالی کشور اثر ویژه ای دارد؛ بطوریکه با در نظر گرفتن مجموع شرکت های پذیرش شده در بورس و فرابورس، از ۶۱۰ شرکت پذیرفته شده ۲۰ شرکت از زنجیره فولاد هستند.
معاون وزیر صمت اضافه کرد: ارزش بازار شرکت های زنجیره فولاد ۹۶۰ میلیارد تومان است که ۱۶ درصد ارزش کل بازار سهام را این صنعت به خود مختص کرده است.
وی با اشاره به سود قابل توجه این شرکت ها، میزان فروش آنها در ۹ ماهه امسال را ۲۷۳ هزار میلیارد تومان عنوان نمود و اضافه کرد: در حوزه بورس کالا نیز ۱۰۴ هزار میلیارد تومان معادل ۴۱ درصد از کل معاملات، مختص زنجیره فولاد بوده است.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: ۲۴ شرکت در زنجیره فولاد آماده حضور در بورس هستند کما اینکه حضور ۴ شرکت در هفته های اخیر قطعی شده است.
وی درباب آینده صنعت فولاد در کشور و تغییر رویکرد نسبت به این حوزه، اظهار داشت: صنعت فولاد به ۵۵ میلیون تُن ظرفیت خواهد رسید؛ اما لازم است موضوع سرمایه گذاری در حوزه آلیاژی با جدیت دنبال شود.
زرندی افزود: حوزه فولاد در برق اثرگذار می باشد و در افق چشم انداز، ۴۴ هزار مگاوات کمبود برق داریم. در حوزه گاز نیز ۲۲ درصد گاز کشور در حوزه فولاد مصرف می شود؛ بدین سبب لازم است بحث انرژی حوزه فولاد به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: در حوزه ریل و زیرساخت ها نیز کمبود داریم و چالش آینده صنعت فولاد شمرده می شود که باید دراین زمینه ها سرمایه گذاری کرد.
معاون طرح و برنامه با اعلان اینکه انقلاب صنعتی چهارم اهمیت ویژه ای دارد و رفتن به این سمت غیر قابل اجتناب است، اظهار داشت: تحول دیجیتال در صنعت فولاد در دنیال اتفاق افتاده است و ما باید دراین زمینه فعالانه تر عمل کنیم؛ ضمن اینکه سند سیاستی صنعت فولاد نهایی شده و برای اعلام نظر فعالان این صنعت در دسترس همگان قرار می گیرد که تا پیش از تصویب، نظرات صاحب نظران را بگیریم.

1399/12/05
14:01:58
0.0 / 5
602
تگهای خبر: ابزار , ارز , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار