در گفت وگو با آچار اعلام شد

J5 از رده خارج شد

J5 از رده خارج شد آچار: مدیر اجرائی پروژه موتور و قطعات برقی گروه کرمان موتور ضمن اشاره به اینکه میزان داخلی سازی در تولید خودرو J4 با 20 درصد شروع شده و تا مهر ماه سال آینده به 70 درصد خواهد رسید، از برنامه ریزی و هدف گذاری برای ارتقای میزان داخلی سازی بیش از 85 درصدی تا آخر سال 1400 برای خودرو J4 آگاهی داد.


حمید احمدی در گفت و گو با ایسنا، ضمن یادآوری اینکه خودرو J۴ بیش از دو سال است که توسط گروه خودروسازی کرمان موتور به بازار عرضه می شود، اظهار نمود: بحث داخلی سازی این خودرو ها از نیمه دوم سال جاری به صورت جدی شروع شده است. دانش فنی این خودرو به طور کامل توسط شرکت کرمان موتور خریداری شده و به دنبال تولید آن به صورت ۱۰۰ درصدی بومی است.
مدیراجرایی پروژه موتور و قطعات برقی کرمان موتور افزود: هدف این است که قطعات تماما از داخل تامین گردد و تولید صنعتگران داخلی باشد تا عدم وابستگی و جلوگیری از مواجه شدن با مشکلات و موانع ناشی از تحریم ها، ایجاد شود؛ چونکه هربار با تحریم ها مواجه شدیم، تولید محصولات شرکت کرمان موتور با مشکل مواجه گردید. خروج فولکس، دوو، دو بار خروج هیوندای و خروج چند برند چینی از ایران و قطع همکاری ها همچون مواردی است که در سایه تحریم ها صورت گرفت.
وی اشاره کرد: کرمان موتور جزو نخستین شرکت هایی بود که گرفتار دردسرهای تحریم شد و این تحریم ها در بحث تولید آن بسیار موثر بود. به همین جهت تصمیم به داخلی سازی محصولات گرفته و به این نقطه رسیده ایم که حتما یک محصول که تمامیت آن امکان تولید در داخل را داشته باشد، داشته باشیم تا در شرایطی چنانچه بازهم به تحریم ها برخورد کردیم، بتوانیم شرایط را به آسانی مدیریت کرده و تولید و اشتغال در منطقه را حفظ نماییم.
او با اعلان اینکه هم اکنون کرمان موتور توجه ویژه خودرا در بحث داخلی سازی و ارتقای آن برای محصول J۴ قرار داده است، اظهار داشت: خودروی J۴ انتخاب سیستم بوده تا بر روی آن سرمایه گذاری داخلی سازی صورت گیرد. این کار صورت گرفته و بخش اول قالب های بدنه و تزئینات تحویل قطعه سازان شده، بخش دوم آن تا آخر سال جاری و بخش نهایی قالب های بدنه نیز تا فروردین ۱۴۰۰ تحویل قطعه سازان داخلی خواهد شد.
احمدی اشاره کرد: در بحث داخلی سازی این خودرو، کار ابتدا با ۲۰ درصد داخلی سازی شروع شده و برنامه ریزی ها و پیش بینی ها براین اساس است که تا مهر سال آینده به حدود ۷۰ درصد داخلی سازی برسیم. تا حالا میزان داخلی سازی این خودرو به ۳۰ درصد رسیده و قرار بر این است که در اردیبهشت ۱۴۰۰ این عدد به حدود ۴۰ درصد خواهد رسید. در مهرماه سال آینده با نهایی شدن تولید قطعات بدنه و تریم، جهش ۲۰ درصدی در داخلی سازی خودرو J۴ خواهیم داشت و همانطور که اشاره شد به میزان داخلی سازی ۷۰ درصدی تا مهر ۱۴۰۰ خواهیم رسید.
وی در ارتباط با نمایشگاه خودکفایی قطعات موتور، اظهار نمود: این بخش را بصورت جداگانه دنبال می نماییم که در حدود ۱۴ درصد از جانب موتور برای ما خودکفایی به ارمغان خواهد آمد. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، امید است تا اواخر سال ۱۴۰۰، این ۱۴ درصد خودکفایی موتور J۴ محقق شود. براین اساس مجموع ساخت داخل محصول J۴ تا آخر سال آینده بیش از ۸۵ درصد خواهد شد.
مدیر اجرائی پروژه موتور و قطعات برقی گروه کرمان موتور اشاره کرد: تنها قطعه ای که احیانا شرایط آن برای تولید داخل فراهم نیست، گیربکس اتوماتیک است. داخلی سازی الباقی قطعات در حال کار و بررسی است و در سال آینده این خودکفایی محقق خواهد شد؛ ضمن اینکه کرمان موتور برای سال آینده، جهش حدودا ۱۰ برابری برای تولید J۴ در نظر دارد. هم اکنون تولید خودرو J۴ کمتر از ۶۰۰۰ دستگاه است اما طبق برنامه، تولید این خودرو در سال ۱۴۰۰ به ۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

کرمان موتور دو محصول جدید K۸ و K۷ را در آینده تولید خواهد کرد
احمدی در ارتباط با محصول J۵ نیز اظهار داشت: این محصول کاملا از رده خارج شده و از حدود دو سال پیش تولید نمی گردد. در حاضر کرمان موتور محصولات S۳، J۴ و S۵ را تولید می کند. استارت تولید دو محصول جدید K۷ و K۸ نیز زده شده است اما هم اکنون تمرکز اصلی ما بر روی J۴ است.
وی در ارتباط با نمایشگاه داخلی سازی قطعات خودرو J۴ که در شهریور ماه سال جاری انجام شد نیز اظهار داشت: در ارتباط با تریم داخلی، قطعات تزئینات و قالب های بدنه قراردادهای خوبی با قطعه سازان داخلی منعقد شد. در ادامه این نمایشگاه، حالا علاوه بر تریم داخلی، قطعات تزئینات و قالب های بدنه، بحث داخلی سازی موتور را در پیش گرفته ایم و از بابت قطعات موتور، نمایشگاهی برگزار و از قطعه سازان داخلی دعوت شده است.
منبع:

1399/12/10
22:37:35
0.0 / 5
332
تگهای خبر: بازار , تحریم , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار