معاون وزیر صمت اعلام كرد

آغاز طرح فروش فوق العاده نوروزی از امروز

آغاز طرح فروش فوق العاده نوروزی از امروز معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت ضمن اشاره به اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت تعدیل قیمت ها و تنظیم بازار از تعدیل قیمت کالاهای پرمصرف در روزهای پایانی سال و ماه مبارک رمضان اطلاع داد.به گزارش آچار به نقل از وزارت صمت، عباس قبادی در بخش خبری ساعت ۲۱، با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری به مناسبات روز درخت کاری، از برنامه ریزی گسترده در جهت تنظیم بازار کالاهای پرمصرف در روزهای عید و ماه مبارک رمضان اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری به جهت نکاتی که در بیانات پرارزش مقام معظم رهبری هم اشاره شده است، و با عنایت به نزدیکی ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان، برنامه ریزی های گسترده ای برای تأمین کالا و تنظیم بازار انجام شده است.
آغاز طرح فروش فوق العاده اصناف از شنبه
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در ادامه از اجرای طرح فروش های فوق العاده توسط اصناف در روزهای پایانی سال اطلاع داد و اضافه کرد: با عنایت به لزوم رعایت مسائل و پروتکلهای بهداشتی سال جاری فروش های بهاره و نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا را در کشور نداریم و طرح فروش فوق العاده ای در دستور کار قرار گرفت؛ با عنایت به اعلام آمادگی اصناف و تشکل ها، عرضه مستقیم کالا در چارچوب این طرح و از شنبه در سرتاسر کشور اجرا خواهد شد.
دبیر ستاد تنظیم بازار، در ادامه صحبت های خود به تأمین و ذخیره سازی میوه و مرکبات اشاره و تصریح کرد: ذخیره سازی میوه و مرکبات از ماه های گذشته انجام شده است و با استفاده از ظرفیت اصناف و تشکل ها و همکاری خوب مجموعه جهاد کشاورزی توزیع گسترده این کالاها از هفته آینده در سرتاسر کشور آغاز خواهد شد.
بستر سازی جهت عرضه مستقیم کالا با ایجاد غرفه رایگان
قبادی مشکلات و مسائل حوزه تولید را یکی از دغدغه های وزارت صمت اعلام نمود و عنوان کرد: با هماهنگی استانداری ها در سرتاسر کشور، غرفه هایی به صورت مجانی جهت عرضه مستقیم کالا در اختیار باغداران و تشکل های مربوطه قرار خواهد گرفت که این مورد در تعدیل قیمت ها و تنظیم بازار تأثیر مثبتی خواهد داشت.
نظارت بر بازار در روزهای پایانی تشدید می یابد
وی با تکیه بر گسترش و شدت نظارت ها بر بازار میوه شب عید، اضافه کرد: نظارت ها از محل دپوی میوه و انبار ها تا سطح شبکه توزیع خُرد توسط بخش های نظارتی به صورت ویژه انجام خواهد گرفت و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، بلافاصله برخورد قانونی انجام می شود.
طبق گفته معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن و تجارت، مقادیر زیادی میوه توسط بخش خصوصی هم ذخیره سازی شده است که با تزریق این اقلام به بازار شاهد کاهش و تعدیل قیمت ها در بازار پایانی سال خواهیم بود.
وی در ادامه با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: متاسفانه مشکل و معضل گرانی وجود دارد که البته در هر بخش علل خودش را دارد، با عرضه گسترده کالا می توانیم از افزایش قیمت ها جلوگیری نماییم.
حذف دلال با ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف تأمین و توزیع کالا
دبیر ستاد تنظیم بازار، در کنار سایر اقدامات وزارت صمت در مورد تعدیل قیمت ها، هماهنگی بین دستگاه ها و تلاش در جهت حذف دلال ها و واسطه های اضافی را یکی از سیاست های این وزارت خانه دانست و اضافه کرد: سعی کردیم تا اقلام مورد نیاز در بازار را از راه تولیدات داخلی و با کالاهای تولید داخل تأمین نماییم و در کنار آن در جهت کمک به بخش تولید و پشتیبانی از تولید کنندگان به بحث صادرات هم توجه شد و مقادیر قابل توجهی از تولیدات مازاد بر بازار داخل در بخش میوه، صادر شد.
کمبود کالا در کشور وجود ندارد
قبادی با اشاره به اینکه مرکبات و مواد پروتئینی در میادین میوه و تره بار و مراکز عرضه مستقیم در سرتاسر کشور در حال انجام می باشد از عرضه کالا در این مراکز با قیمت مناسب اطلاع داد و تصریح کرد: تلاش ما توزیع گسترده و متناسب با نیاز بازار و در همینطور کنترل و تعدیل قیمت هاست؛ خوشبختانه در کشور از نظر تأمین و ذخایر کالا، مشکل و کمبودی وجود ندارد.
قیمت کالاهای پرمصرف ایام عید تعدیل می شود
وی مدیریت خرید را در پیشگیری از ایجاد تلاطم و تنش در بازار مهم خواند و اظهار داشت: خوشبختانه سال جاری بیشتر از سالهای گذشته کالا وجود دارد، در مورد لوازم خانگی، به واسطه عرضه مستقیم، کالا با قیمت مصوب عرضه می شود، در مورد بعضی از کالاها نیز، به علل مختلف، همچون افزایش هزینه واردات مواد اولیه تولید، قیمت ها تحت تأثیر قرار گرفت. اما این اطمینان را به مردم می دهیم که در مورد کالاهای پرمصرف ایام عید، قیمت ها تعدیل خواهد شد.


منبع:

1399/12/16
14:15:56
0.0 / 5
177
تگهای خبر: ارز , اقلام , انبار , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار