كمك 4 و نیم میلیارد دلاری دولتی به شركتهای سعودی

كمك 4 و نیم میلیارد دلاری دولتی به شركتهای سعودی صندوق توسعه صنعتی سعودی در سال ۲۰۲۰ حدود ۴.۵ میلیارد دلار حمایت برای شرکتهای عموما کوچک فراهم نمود که از شیوع پاندمی ویروس کرونا صدمه دیده بودند.به گزارش آچار به نقل از ایسنا، این وامها به ۲۰۱ شرکت در بخشهای صنعتی، معدنی، انرژی و لجستیک داده شدند و شامل بعضی از وامهایی بودند که به وضعیت بحران سلامتی جهانی ارتباط نداشتند.

این آمار چشم انداز بیشتری درباره وسعت کمک عربستان سعودی به شرکتهای کوچکتر که شامل برنامه تعویق وام ۲۰.۵ میلیارد دلاری بانک مرکزی می شود، فراهم نمود.

صندوق توسعه صنعتی سعودی در دهه ۱۹۷۰ برای فراهم کردن وامهای میان مدت و بلندمدت برای بخش صنعتی تاسیس شد. این صندوق صنعتی در ژوئن اقداماتی به ارزش حدود یک میلیارد دلار را به منظور پشتیبانی از بیشتر از ۵۰۰ شرکت صنعتی صدمه دیده از شیوع پاندمی به اجرا گذاشت که شامل تعویق و تغییر شرایط اقساط وام بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، صندوق توسعه صنعتی سعودی فاینانس پروژه های انرژی، لجستیک و معدنی در عربستان سعودی را در سال ۲۰۱۹ شروع کرد. ابراهیم المجل، مدیرعامل این صندوق اظهار نمود: این صندوق سال جاری به مشارکتهایش با هدف جذب سرمایه گذاری و تبدیل عربستان به یک قدرت صنعتی پیشتاز و یک هاب لجستیک جهانی ادامه خواهد داد.

منبع:

1400/01/01
12:28:09
0.0 / 5
467
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار