شهرك های صنعتی در سال ۱۳۹۹

صنایع پرطرفدار در شهرك های صنعتی

صنایع پرطرفدار در شهرك های صنعتی به گزارش آچار تا آخر آذر ماه سال ۱۳۹۹ بیشتر از ۹۴۱ هزار نفر در واحدهایی که در شهرک ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیدند مشغول به کار بودند و نزدیک به ۵۰ درصد کل واحدها در صنایع فلزی و شیمیایی فعال می باشند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، بررسی گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است که تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی مصوب تا آخر آذر ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۰۰۶ شهرک و ناحیه رسید که نسبت به تعداد ۹۹۳ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب به سال ۱۳۹۸، افزایش ۱.۳ درصدی داشته است. همینطور تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی در حال بهره برداری در مدت یاد شده با ۰.۶ درصد افزایش نسبت به ئایان آذر سال ۱۳۹۸ به ۸۲۳ شهرک و ناحیه رسیده است. تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی در حال بهره برداری تا آخر آذر ماه سال ۱۳۹۸ معادل ۸۱۸ مورد بوده است.
تعداد واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده در شهرک ها و نواحی صنعتی در ۹ ماهه سال قبل ۱۷۱۴ واحد بوده که در مقایسه با ۱۶۱۰ واحد به بهره برداری رسیده در مدت مشابه سال ۱۳۹۸، حدود ۶.۵ درصد رشد داشته است.
طبق این آمار در مجموع تا آخر آدر ماه سال ۱۳۹۹ معادل ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده که نسبت به تعداد ۴۴ هزار و ۸۹۹ واحد که تا آخر آذر ماه سال ۱۳۹۸ به بهره برداری رسیده بودند، حدود ۴.۳ درصد افزایش داشته است.
اشتغال بیشتر از ۹۴۰ هزار نفر در شهرک های صنعتی
همینطور آمارها نشان داده است میزان اشتغال بوجود آمده در واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده پارسال حدود ۱۹.۳ درصد افزایش داشته، به صورتی که در ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ معادل ۲۸ هزار و ۸۹۱ شغل در واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده بوجود آمده اما در مدت مشابه سال قبل ۲۴ هزار و ۲۱۰ نفر در واحدهای صنعتی تازه به بهره برداری رسیده شاغل شدند.
در مجموع تا آخر آذر ماه سال قبل ۹۴۱ هزار ۵۸۸ نفر در واحدهایی که در شهرک ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیدند مشغول به کار بودند که نسبت به اشتغال ۹۰۴ هزار و ۵۳۷ نفر تا آخر سال ۱۳۹۸ در این واحدها، حدود ۴ درصد افزایش داشته است.
نصف واحدها کوچک هستند
همینطور بر طبق این آمار ۴۱ درصد از کل ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحد مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی ۴۱ درصد خرد، ۵۲ درصد کوچک، شش درصد متوسط و یک درصد واحدها بزرگ هستند.
از نظر اشتغال هم ۱۱ درصد اشتغال در واحدهای خرد، ۴۹ در در واحدهای کوچک، ۲۱ درصد در واحدهای متوسط و ۱۹ درصد در واحدهای بزرگ بوجود آمده است.
در زمینه سرمایه گذاری هم واحدهای کوچک پیشتاز هستند به صورتی که ۴۰ درصد سرمایه گذاری شهرک های صنعتی در واحدهای کوچک، ۲۴ درصد در واحدهای متوسط، ۲۰ درصد در واحدهای بزرگ و ۱۵ درصد در واحدهای خرد انجام شده است.
فعالیت نصف واحدهای شهرک های صنعتی در صنایع فلزی و شیمیایی
همینطور بر طبق این گزارش از کل ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحد مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی، ۲۶ درصد در صنایع فلزی، ۲۲ درصد در صنایع شیمیایی، ۱۷ درصد غذایی و آشامیدنی، ۱۲ درصد در کانی غیرفلزی، هفت درصد در صنایع سلولزی، هفت درصد در حوزه خدمات، پنج درصد در صنایع نساجی و چهار درصد در صنعت برق و الکترونیک فعال می باشند.
منبع:

1400/01/07
23:58:50
0.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار