یك مقام مسئول:

ثبت اطلاعات لوازم خانگی در سامانه جامع تجارت الزامی است

ثبت اطلاعات لوازم خانگی در سامانه جامع تجارت الزامی است مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت، اظهار داشت: ثبت اطلاعات برای گروه کالایی لوازم خانگی، برقی و الکترونیک در سامانه جامع تجارت الزامی است.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صمت، کیوان گردان با اشاره به مشمولیت تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نسبت به کالاهای لوازم خانگی از تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ و بمنظور شفافیت شبکه توزیع و قابلیت رصد کالاهای لوازم خانگی، برقی و الکترونیکی در زنجیره تجاری کشور، اضافه کرد: تمامی فعالین تجاری در این عرصه کاری لازم است نسبت به ثبت نام در سامانه جامع تجارت به آدرس www.ntsw.ir اقدام نمایند.
وی همین طور افزود: فروش کالاهای یاد شده تنها به اعضای زنجیره تامین (تمام اشخاصی که از مرحله تولید / واردات کالا تا تحویل آن به مصرف کننده نهایی در امر خرید، فروش، حمل یا نگهداری کالاهای مشمول فعالیت می نمایند) مجاز است و مشخصات آنها باید در سامانه جامع تجارت ثبت و مورد تأیید قرار گرفته باشد.
مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با اعلان اینکه خرید یا فروش کالاهای مشمول بوسیله فضای مجازی نیز مشمول رعایت ضوابط تعیین شده می باشد، اشاره کرد: اتحادیه های مربوطه در این خصوص باید نسبت به اطلاع رسانی برای صاحبان این مشاغل جهت ثبت نام و ستاندن نقش تجاری در سامانه جامع تجارت، اقدام نمایند.
گردان اشاره کرد: در صورت عدم ثبت نام و عدم رعایت ضوابط مذکور از طرف فعالین تجاری در این عرصه علاوه بر عدم صدور یا تمدید پروانه کسب، کالاهای موجود در واحدهای تجاری این اشخاص مشمول عرضه خارج شبکه بوده و جرایم در رابطه با تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعمال خواهد گردید.

1400/01/10
11:33:24
0.0 / 5
315
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار