شریعتمداری در فراكسیون ولایی خبر داد:

اعمال تعرفه های موثر در صنعت

اعمال تعرفه های موثر در صنعت به گزارش آچار وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت اعمال تعرفه های مناسب طی سنوات گذشته به جهت سیاست تجارت جهانی مد نظر قرار نگرفته كه باید به طور ویژه در دستور كار قرار بگیرد.به گزارش آچار به نقل از مهر، جلسه فراكسیون نمایندگان ولایی صبح روز یكشنبه با حضور شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
در این جلسه كه با حضور اكثریت اعضای فراكسیون برگزار شد موضوعاتی از سوی اعضای فراكسیون در خصوص ركود در بخش صنعت مطرح شد.
نمایندگان حاضر در جلسه سوالاتی در مورد برنامه وزیر برای حل مشكلات صنایع كوچك، رفع موانع استفاده صنایع از تسهیلات بانكی به ویژه وثیقه های بانكی، انتقاداتی از عدم رعایت مسائل زیست محیطی مطرح كردند.
اعضای جلسه بر لزوم رعایت حقوق كارگران و خودداری از بكار بردن زور علیه آنها، تفكیك وزارتخانه صنعت، معدن تجارت مطابق لایحه جدید دولت و ضرورت توجه به شهرك های صنعتی به جهت نقشی كه در ایجاد اشتغال ایفا می كنند تاكید كردند.
اعضای جلسه معتقد بودند وضعیت صنعت دخانیات نگران كننده است و نیازمند توجه و ساماندهی می باشد.
نمایندگان همچنین از واردات كالاهای خارجی به ویژه در مورد محصولاتی كه نمونه داخلی آن وجود دارد انتقاد كردند و خواستار افزایش تعرفه واردات شدند.
وكلای ملت همچنین خواستار برنامه ریزی دقیق برای رشد معدن و حل مشكلات آن و اقدامات و برنامه ریزی دقیق برای ثبات سرمایه گذاری و حفظ امنیت آن بودند.
نمایندگان با اشاره به تدوین استراتژی توسعه صنعت از وزیر صنعت، معدن و تجارت این سوال را مطرح كردند كه آیا این استراتژی در وزارت صنایع ابلاغ خواهد شد یا خیر.
تعدادی از نمایندگان معتقد بودند قرارداد ال ۹۰ با فرانسوی ها منصفانه نیست.
وكلای ملت همچنین با انتقاد از پرداخت ۴۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانكی به حدود ۵۰ نفر معتقد بودند وثیقه های این افراد اعتبار لازم را ندارد.
در ادامه جلسه محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن تجارت ضمن تشكر از رای اعتماد مجلس به وی گفت: تلاش كردیم بر اساس برنامه ای كه به مجلس ارائه كردیم اقدام نماییم. برنامه ارائه شده برای اغلب نقطه نظرات مطرح شده راه حل ارائه كرده و همان برنامه را عملیاتی می كنیم.
وی با تاكید بر اینكه آمایش سرزمینی و انطباق آن با آمایشی صنعتی كشور در اولویت ما قرار دارد، گفت: سند استراتژی توسعه صنعت در كشور نهایی و ابلاغ خواهد شد.
وزیر صنعت در خصوص تعادل میان عرضه و تقاضا گفت: این امر در برنامه كوتاه مدت چهار ماهه در دستور كار وزارتخانه قرار دارد.
شریعتمداری ادامه داد: باید با سیاست های تعریف شده تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد شود تا تولید ثبات پیدا كند.
وی معتقد بود ثبات سود بانكی منجر به تقویت حوزه تولید خواهد شد.
وزیر صنعت با انتقاد از عدم اعمال تعرفه های مناسب در واردات گفت: اعمال تعرفه های مناسب طی سال های گذشته به جهت سیاست تجارت جهانی مد نظر قرار نگرفته كه باید به طور ویژه در دستور كار قرار گیرد ما نمی توانیم اجازه دهیم واردات كالاها بی رویه انجام شود و تولید داخلی را نابود كند باید مدیریت موثر تعرفه ها را احیا و استحكام بیشتری بخشیم.
شریعتمداری با تاكید بر لزوم حمایت از صادرات گفت: ما نیاز به مشوق های صادراتی داریم تا به صورت هدفمند از صادرات و مراكز تولیدی صادراتی حمایت كنیم.
وی حمایت از صنایع كوچك را یكی از برنامه های محوری وزارت صنعت خواند و گفت: بازسازی و نوسازی صنعت در دستور كار ما قرار دارد و حمایت و ایجاد نواحی صنعتی از برنامه های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
وزیر صنعت اظهار داشت: شركت های ایدرو و ایمیدرو مسئولیت پیدا كردند تا برای ایجاد صنعت در كلیه مناطق كشور به ویژه مناطق محروم سرمایه گذاری كنند. این دو شركت باید با جذب منابع داخلی و خارجی گام های موثری در جهت سرمایه گذاری صنعتی در مناطق محروم بردارند.
وی تاكید كرد: برای حل مشكل قاچاق كالا نیازمند ساماندهی مجدد مرزها و اقداماتی از جمله پیله وری، كوله بری، ملوانی و ته لنجی هستیم.
شریعتمداری با تاكید بر لزوم جلوگیری از قاچاق كالا از طریق گمركات گفت: باید جلوی قاچاق كالا از مبادی رسمی و غیررسمی گرفته شود.
 

1396/07/02
14:24:44
5.0 / 5
5969
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار