شروع عملیات اجرائی شهرك صنعتی پوشاك تا پیش از تابستان

شروع عملیات اجرائی شهرك صنعتی پوشاك تا پیش از تابستان آچار: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از شروع عملیات اجرائی شهرک صنعتی پوشاک تا پیش از تابستان آگاهی داد.


یدالله صادقی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه مجوزهای اصلی شهرک صنعتی پوشاک از هیئت وزیران ستاندن شده، اظهار نمود: هم اکنون مرحله هماهنگی با محیط زیست و کمیسیون زیربنایی شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران در حال پیگیری و تقریباً ساخت این شهرک نهایی است و به زودی مراحل اجرائی و زیرساختی آن از طرف سازمان شهرک های صنعتی استان تهران پیگیری و اجرا می شود.
وی در پاسخ به اینکه شهرک صنعتی پوشاک از چه زمانی فعالیت خودرا شروع می کند، اظهار داشت: در وضعیت فعلی، وقتی شهرک هایی که وارد عملیات ساخت و ساز می شوند، متناسب با هدفشان، قطعات شهرک خیلی زود به فروش می رسند و سرمایه گذاران صنعتی طبق نقشه و نیاز آغاز به ساخت و ساز می کنند. کل شهرک صنعتی به تدریج ایجاد می شود اما مدت سه یا چهار سال طول می کشد تا شهرک مورد نظر شکل گیرد.
رئیس سازمان صمت استان تهران همین طور در پاسخ به سوال درباره زمان شروع مراحل اجرائی شهرک صنعتی پوشاک اظهار داشت: مراحل اجرائی شهرک تا پیش از تابستان شروع می شود. هم اکنون مجوزهای اصلی صادر شده و در اختیار شرکت شهرک های صنعتی قرار گرفته است. برخی هماهنگی های داخل استان باقی مانده و مانع خاصی وجود ندارد.
چرا ساخت شهرک صنعتی پوشاک طولانی شد؟
وی همین طور درباره طولانی شدن پروسه ساخت زمین شهرک صنعتی اشاره کرد: این زمین قبلا برای فعالیت دیگری مجوز گرفته بود که بعداً آن فعالیت امکان پذیر نشد و مجدداً برای شهرک صنعتی پوشاک پیش بینی شد. اما در راه صدور مجوز نهایی در کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغات ایراداتی وجود داشت که برطرف شدن آنها طولانی شد، اما هم اکنون این مجوز صادر شده و مشکل خاصی وجود ندارد.
مساحت شهرک صنعتی پوشاک چقدر است؟
بگفته این مقام مسئول زمین شهرک صنعتی پوشاک ۱۱۸ هکتار است که زمین صنعتی آن جدا و بخشی برای زیرساخت و فضاهای عمومی منظور می شود. احیانا حدود ۳۵۰ قطعه زمین صنعتی بین ۱۰۰۰ تا بالای ۳۰۰۰ متر ایجاد خواهد شد که متناسب با نوع فعالیت ا در اختیار بهره برداران صنعتی قرار می گیرد. شهرک صنعتی پوشاک در شهرستان ری، حدودا مقابل فرودگاه امام خمینی مستقر است.
رئیس سازمان صمت استان تهران در ادامه با اعلان اینکه شهرک صنعتی پوشاک با تمام شهرک های صنعتی مستقر در تهران متفاوت می باشد، اشاره کرد: شهرک صنعتی پوشاک یک شهرک تخصصی است و با توجه به این که یکی از مزیت های مهم استان تهران تولید و تجاری پوشاک است، مقرر شده این شهرک با نگاهی ساخته شود که از مرحله ایده پردازی تا طراحی، تولید و تامین مواد اولیه، ملزومات تولید پوشاک، برگزاری نمایشگاه های داخلی و بین المللی و ایجاد مراکزی مثل مدرسه مد یا دانشگاه برای ارائه آموزش های مربوط به طراحی لباس فعالیت خواهند کرد و ترکیبی از هنر و صنعت و تجاری شکل خواهد گرفت.
بدین سبب بگفته وی شهرک صنعتی پوشاک بعنوان یکی از پیشران های مهم اقتصادی و صنعتی در استان تهران و کشور ایفای نقش می کند و محلی برای داد و ستد پوشاک در سطح بین المللی تبدیل گردد. همین طور مقرر است شهرک صنعتی پوشاک به محلی با رویکرد صادراتی تبدیل گردد.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، رئیس جمهوری سال ۱۳۹۵ کلنگ زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاک، شهرک صنعتی آنرا در محلی به موقعیت جغرافیایی روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) به بهره برداری رساند. شهرک تخصصی پوشاک نخستین شهرکی است که برمبنای نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاک از تامین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می شود. اما در سالهای اخیر ساخت این شهرک بارها به تعویق افتاد.
منبع:

1400/02/02
18:01:43
0.0 / 5
145
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار