رئیس سازمان ملی استاندارد:

سایپا متفاوت از دهه های گذشته، در راه نوآوری و توسعه است

سایپا متفاوت از دهه های گذشته، در راه نوآوری و توسعه است به گزارش آچار رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: امسال شاهد عرضه خودرو های جدید و باکیفیت به بازار توسط سایپا خواهیم بود و این گروه خودروسازی به سمت تامین رضایت مردم حرکت می کند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات و خطوط تولید گروه خودروسازی سایپا، گفت: سالهای قبل، مجموعه سایپا انواع محدودی خودرو تولید می کرد که قسمتی از آن بصورت سی. کی. دی بود، اما در دو سال اخیر این مجموعه با خوداتکایی به پیشرفت های خوبی رسیده و توانسته با طراحی و تولید خودرو های جدید به سمت تامین نیاز مشتریان و به روز رسانی صنعت خودرو حرکت نماید.
وی با اعلان اینکه گروه خودروسازی سایپا در راه نوآوری و توسعه است، تاکیدکرد: آنچه که در مرکز تحقیقات سایپا دیده شد، بیان کننده کار بزرگی است که توسط مهندسان داخلی در حال انجام می باشد، پس با ادامه رویکرد فعلی، صنعت خودرو می تواند به پیشرفت هایی که از سالهای دور انتظار آن می رفت، برسد.
مدیریت حاکم بر سایپا مبتکرانه و نوآورانه است
رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه امسال شاهد ورود خودرو های جدید سایپا به بازار و رونمایی محصولات جدید خواهیم بود، اظهار داشت: تنوع گسترده در محصولات خودرویی، ارتقاء سطح تکنولوژی خودرو ها و رشد کیفی سه مقوله ای است که این خودروساز هدف گذاری کرده است که طی سال جاری و سال آینده محقق کند.
وی افزود: مدیریت حاکم بر سایپا مبتکرانه و نوآورانه است و تلاش شده برای احترام به حقوق شهروندان و نظرات مشتریان برنامه ریزی های لازم صورت گیرد؛ بطور قطع در این راه ایراداتی وجود دارد که این شرکت خودروساز باید برای حل آنها گام بردارد.
شریعتی اشاره کرد: هیچکس انتظار ندارد که در وضعیت سخت تحریم خودروساز ایرانی با خودروسازان مطرح خارجی که سالهای متمادی است در بازارهای بین المللی حضور دارد، تطابق داشته باشد اما حرکت به سمت توسعه و حل چالش ها ضرورت دارد.
وی با اعلان اینکه گروه خودروسازی سایپا باتوجه به طراحی خودرو های جدید و به روز این امکان را خواهد داشت که صادرات محصولات خودرا به کشورهای منطقه گسترش داده و با سایر شرکت های خارجی در بازار منطقه رقابت کند، اشاره کرد: باتوجه به توسعه مناسب صنعت خودرو، دیگر این صنعت نیازمند حمایت های غیر متعارف نیست، البته پشتیبانی از تولیدات داخل وظیفه دولت ها است و در تمام کشورها انجام می شود.
ادامه حرکت توسعه ای سایپا
رئیس سازمان ملی استاندارد اشاره کرد: امیدوارم حرکت توسعه ای سایپا متوقف نشود و فرآیندی که وجود دارد حمایت و پشتیبانی شود.
وی با اعلان اینکه شرایط امسال و سال های آتی سایپا متفاوت از دهه های گذشته است، اشاره کرد: من به توسعه این مجموعه امیدوار هستم و بطور قطع با افزایش فعالیت مهندسان داخلی و نیاز سنجی بازار می توان صنعت خودروی کشور را متحول کرد.
تقدیر برای خروج پراید
شریعتی ضمن تقدیر از مدیرعامل گروه خودروسازی برای خروج پراید از خط تولید این مجموعه، اظهار داشت: ورود خودرو های ایمن و به روز اتفاق خوبی بود که پس از خروج پراید با جدیت بیشتری دنبال شد؛ از سایپا انتظار داریم که این حرکت رو به جلو را با شتاب بیشتری ادامه دهد.
وی در ادامه به موضوع استاندارد ۸۵ گانه خودرو اشاره نمود و اضافه کرد: باتوجه به رشد صنعت خودرو از شرکت های خودروسازی می خواهیم تنها به استانداردهای الزامی بسنده نکنند و در امتداد انتظارات مشتریان و احترام به مصرف کنندگان خودرو، سطح استانداردها را افزایش دهند؛ به شکلی که سازمان ملی استاندارد خودرا با استانداردهای به روز و بومی شده خودروسازان تطبیق دهد.
شاهین؛ با استانداردهای سخت گیرانه
رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به استاندارد مناسب خودروی شاهین که از اواخر سال قبل وارد بازار شده است، اظهار داشت: برای تدوین استاندارد این خودروی تولید داخل، همکاریهای گسترده ای بین سازمان ملی استاندارد و گروه خودروسازی سایپا صورت گرفت که نتیجه آن بسیار مطلوب بود؛ هر دو مجموعه تلاش کردند که با وجود شرایط سخت تحریم سطح استاندارد خودروی شاهین را بالا ببرند.
وی افزود: هر میزان که استانداردها سخت گیرانه تر باشد بطور قطع رضایت مشتریان بیشتر خواهد شد و صادرات خودرو های تولید داخل میسر می شود؛ در این میان ضرورت دارد تامین رضایت مردم اولویت خودروسازان باشد.
رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: امسال شاهد ورود خودروهایی به بازار خواهیم بود که خودروسازی سایپا برمبنای سلیقه مشتریان و رعایت استانداردها تولید می کند.
وی اشاره کرد: با روند توسعه ای که سایپا در پیش گرفته است نگاه جامعه به صنعت خودرو تغییر خواهدنمود و دیگر مردم به دنبال خودرو های خارجی نخواهند بود.
شریعتی گفت: صنعت خودرو با وجود سخت ترین شرایط تحریمی و مشکلات جدی که با آن مواجه گردید توانست به موفقیت نائل شود.


منبع:

1400/02/05
13:20:15
0.0 / 5
331
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار