یك مقام آگاه ؛

قیمت شكر 72 درصد گران گردید

قیمت شكر 72 درصد گران گردید به گزارش آچار یک منبع مطلع اظهار داشت: با عنایت به اتمام ذخایر شکر وارداتی با ارز ترجیحی، و محاسبه شکر با نرخ ارز نیمایی، از امروز این کالا به جای ۸۷۰۰ تومان، ۱۵ هزار تومان به فروش خواهد رسید.یک منبع مطلع در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد تغییر قیمت شکر، عنوان کرد: قبلاً به جهت اینکه قیمت شکر افزایش نیابد، برای این کالا ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص می دادند که از اواخر سال ۹۸ تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به شکر متوقف شد؛ بر این اساس طی یک و سال و نیم گذشته، از محل ذخایری که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده بود، شکر مصرف خانوار در سطح بازار عرضه می شد و همین مسئله سبب شده بود که قیمت شکر در بسته بندی یک کیلوگرمی ۸ هزار و ۷۰۰ تومان ثابت بماند.
وی اضافه کرد: با عنایت به اتمام ذخایر مذکور و با عنایت به این که شکرهای بعدی با استفاده از ارز نیمایی وارد شده، به ناچار قیمت نهایی محصول هم افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: قبلاً به این شکل بود که شکر با قیمتی پایین تر از ۷ هزار تومان تحویل درب انبار می شد و بعد از اعمال هزینه های مترتب و بسته بندی با نرخ ۸ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می رفت اما از امروز شکر با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تحویل درب انبار می شود و بعد از اعمال هزینه های مترتب، شکر در بسته های یک کیلوگرمی با نرخ ۱۵ هزار تومان به فروش خواهد رسید.
این منبع مطلع در باره این که چرا انجمن صنایع قند و شکر از افزایش قیمت شکر بی خبر است، اظهار داشت: هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما اگر کسی به شرکت بازرگانی دولتی ایران برای تحویل شکر در درب انبار رجوع کند، باید شکر را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت کند.
وی اضافه کرد: باید قیمت جهانی شکر به اضافه نرخ ارز نیمایی و هزینه های مترتب همچون حمل و نقل و بسته بندی و … را مدنظر داشت.


منبع:

1400/02/26
19:18:56
0.0 / 5
227
تگهای خبر: ارز , انبار , بازار , بازرگانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار