عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

زنجیره تولید لوازم خانگی از قطعه تا محصول باید شكل بگیرد

زنجیره تولید لوازم خانگی از قطعه تا محصول باید شكل بگیرد به گزارش آچار عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهان تشکیل زنجیره تولید لوازم خانگی در داخل از قطعه تا محصول نهایی شد.به گزارش آچار به نقل از مهر، علی آقامحمدی در نشست انجمن قطعه سازان لوازم خانگی با تاکید بر این که تعداد اعضای این انجمن باید بیشتر شده و تولید داخلی واقعی شکل بگیرد، اظهار داشت: لوازم خانگی جزو محصولات و ملزومات اصلی زندگی ها شده و دیگر جزو تشریفات محسوب نمی گردد. برخی تلقی اشتباهی دارند که میتوان هر کالایی را که کمبود در داخل داشتیم، از خارج وارد نماییم اما نمی دانند که امکان تأمین ارز این حجم بالای کالاها وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه باید برای رقابت در بازارهای منطقه در عرصه تولید لوازم خانگی تقویت شویم، افزود: قیمت تمام شده لوازم خانگی اهمیت بالایی دارد. در دنیا هم این گونه است مثلاً در خودرو ابتدا قیمت گذاری می کنند و سپس آنرا به ماژول ها سرشکن کرده و مراقبت می کنند تا از قیمت اولیه بیشتر نشود. ازاین رو در دنیای امروز، امکان تولید کالا با هر قیمت تمام شده ای وجود ندارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این که نباید محصولات تولیدی ما در لوازم خانگی در رده های ضعیف و قوی باشد، اظهار داشت: باید همه محصولات ساخته شده، استانداردهای پایه را پاس کنند. امکان دارد برخی hrghl تعدادی آپشن بیشتری داشته باشند که هزینه آنرا دهک های بالای درآمدی می دهند اما به بهانه تولید محصولات اقتصادی نباید کالای بی کیفیت تولید کرد.
آقامحمدی خاطرنشان کرد: بزودی در صنعت خودرو از خودروی اقتصادی و مدرن رونمایی می شود که قیمت تمام شده آن بالا نخواهد بود. تیراژ تولید را هم با صادرات محصولات باید افزایش دهیم. دیگر دوران بزن در رو در تولید لوازم خانگی تمام شده است. هم اکنون زمان ماندگاری محصولات خانگی برای مشتری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
وی با تاکید بر ضرورت تبدیل رقابت در تولید قطعات لوازم خانگی به همکاری برای کاهش ارزبری اظهارداشت: چرا ایران خودرو و سایپا ۹۰۰ میلیون یورو برای واردات قطعات می دهند؟! حتی برف پاک کن هم وارد می کنند می گویند نسبت تولید داخل این محصولات، اقتصادی نیست در حالیکه اگر تولیدکنندگان قطعات خودرو با یکدیگر همکاری کنند، قیمت تمام شده قطعات کاسته می شود.
آقامحمدی تاکید کرد: معنا ندارد هر تولید کننده ماشین لباسشویی شیشه جلوی محصول خویش را با کالای مشابه تولید کننده دیگر متفاوت بداند. این که دیگر رقابتی نیست و باید این مسیر تغییر کند و سبد کالایی شکل بگیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: زنجیره تولید هفت صنعت شکل گرفته که شامل خودرو، لوازم خانگی، طلا و جواهر، پوشاک، پتروشیمی و فولاد است و سند آن در وزارت صمت تهیه شده که شامل نظام تأمین مالی، نظام تبلیغات و نظام تکنولوژی قطعات این محصولات است که زنجیره قطعه تا محصول نهایی را در بر می گیرد.


منبع:

1400/03/05
11:40:06
0.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار