با اهمیت ترین خواسته های اصناف از رییس جمهور بعدی

با اهمیت ترین خواسته های اصناف از رییس جمهور بعدی آچار: فعالان اقتصادی و اصناف در نشست با ابراهیم رئیسی، کاندیدای انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری با اهمیت ترین خواسته های اقتصادی از رئیس جمهور بعدی را اعلام نمودند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی در نشست اتاق های سه گانه و فعالان اقتصادی با آیت الله سید ابراهیم رئیسی، کاندیدای انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت برنامه اقتصادی کاندیدهای ریاست جمهوری در وضعیت فعلی اقتصادی کشور، اظهار نمود: آنچه فعالان بخش اقتصادی کشور و تولیدکنندگان از رییس جمهوری آینده کشور انتظار دارند، ارائه یک برنامه شفاف اقتصادیست.
وی افزود: اتاق اصناف راه حل رفع مشکلاتی که به آن مبتلا است را دسته بندی کرده و عرضه خواهد کرد تا در برنامه اقتصادی رییس جمهور آینده به آن توجه گردد.
ممبینی نخستین موضوعی که در برنامه اقتصادی باید به آن توجه گردد را اصلاح سیاست های ارزی اعلام نمود و اضافه کرد: ثبات نرخ ارز و حرکت به سمت تک نرخی کردن آن با اهمیت ترین خواسته اصناف است.
وی افزود: کوچک کردن سهم دولت در اقتصاد برای ایجاد رقابت منطقی، کاهش حجم دستورالعمل ها همچون نرخ گذاری دستوری و تقویت روابط بین الملل بعنوان اهرم مهم کمک کننده اقتصادی از دیگر مواردی هستند که لازم است رییس جمهور آینده در برنامه اقتصادی خود به آنها توجه کند.
ممبینی از دیگر دسته بندی های اصناف برای توجه در برنامه اقتصادی رییس جمهور آینده را پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی متوسط و کوچک، تنظیم روابط کار، منطقی شدن مالیات، استفاده از بخش خصوصی بعنوان مشاور و پشتیبانی از سرمایه گذارن برشمرد.
رئیس اتاق اصناف ایران اشاره کرد: اگر به این موارد در برنامه اقتصادی رییس کشور توجه گردد مشکل جذب سرمایه گذار حل و مشوق های لازم دراین زمینه فراهم می شود.
ممبینی با اعلان اینکه در چندسال گذشته به پیکره اصناف، بازار و واحدهای کوچک اقتصادی متاثر از تحریم های ظالمانه، سوء مدیریت ها و بیماری کرونا و …فشارهای زیادی تحمیل شده است، اظهار نمود: با وجود همه فشارها فعالان بخش اقتصادی و بازار بیش از سایر بخش ها ارائه خدمات داشته اند و هم اکنون نیاز به حمایت دارند.
سهم ۱۷ درصدی در تولید ناخالصی ملی
در ادامه جمشید زند، رییس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی اظهار داشت: اصناف با سه میلیون واحدصنفی و سهم ۱۷ درصدی در تولید ناخالصی ملی سهم بزرگی در اقتصاد کشور داشته اند و اصناف بیش از ۱۰ میلیون شغل به وجود آورده اند.
وی اضافه کرد: هم اکنون بیکاری دغدغه فعلی جامعه امروز است اما باید بدانیم که یکی از دلیلهای آمار بالای بیکاری نبود نیروی ماهر و تخصصی بوده و اگر بتوانیم با بهره گیری از طرح استاد و شاگردی نیروی ماهر وارد بازار کار نماییم اساسا بخش بزرگی از مشکلات حوزه بیکاری جامعه برطرف خواهد شد.
وی همین طور با اشاره به وجود قوانین گسترده ودست و پاگیر در حوزه کسب وکار بیان کرد: وجود این قوانین مشکلات مضاعفی را برای حوزه تولید و کسب وکار بهمراه داشته است که امیدواریم با حذف تعدادی از قوانین و موانع تولید بتوانیم به رشد بالای تولید داخلی برسیم.
منبع:

1400/03/07
15:07:34
0.0 / 5
351
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار