در نخستین ماه سال جاری

صدور مجوزهای اكتشافی ركورد زد

صدور مجوزهای اكتشافی ركورد زد آچار: در اولین ماه سال جاری مجوزهای معدنی صادر شده در قالب پروانه اکتشاف و گواهی کشف، نسبت به زمان مشابه سال قبل به میزان قابل توجهی رشد کرده و تنها پروانه بهره برداری بوده که 11 فقره کمتر شده است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، طبق گزارش وزارت صنعت و معدن و تجارت (صمت)، میزان صدور مجوزهای معدنی (به جز پروانه بهره برداری)، میزان اشتغال در معادن و هزینه صرف شده به جهت عملیات اکتشاف افزایشی بوده است.
در فروردین ماه ۱۴۰۰ معادل ۷۰ فقره پروانه اکتشاف صادر شده که نسبت به ۳۳ فقره صدور پروانه اکتشاف صادر شده در زمان مشابه سال قبل بالا رفته و بیشترین میزان افزایش صدور مجوزهای معدنی را به خود مختص کرده است.
همین طور طی مدت مذکور سال جاری با افزایش ۶۱.۵ درصدی در صدور گواهی کشف معادن، ۲۱ فقره از این مجوز معدنی صادر شده و این در حالی است در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ تنها ۱۳ فقره گواهی کشف صادر شده بود.
طبق آمار وزارت صمت، در صدور پروانه بهره برداری در اولین ماه از سال جاری نسبت به زمان مشابه سال تنها صدور مربوط به پروانه بهره برداری منفی شده و با افت ۴.۲ درصدی از ۲۴ فقره به ۲۳ فقره رسیده است.

رشد بیش از ۱۰۸۷ درصدی در صرف عملیات اکتشاف
شایان ذکر است که سرمایه صرف شده برای عملیات اکتشاف نیز در فروردین ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۰۸.۶ درصد بالا رفته است. سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، در اولین ماه امسال ۵۳ میلیاردریال است و این در حالیست که در زمان مشابه سال قبل ۲۶ میلیاردریال صرف شده بود.
همین طور میزان اشتغال بواسطه صدور پروانه های بهره برداری نیز نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد ۳۱.۹ درصدی داشته است. در فروردین ماه سال قبل ۲۳۲ نفر مشغول شدند اما در زمان مشابه امسال، میزان اشتغال در این عرصه به ۳۰۶ نفر رسیده است.
منبع:

1400/03/10
11:49:38
0.0 / 5
469
تگهای خبر: تجارت , صنعت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار