رشد بالای تولید خودرو در ماه فروردین

رشد بالای تولید خودرو در ماه فروردین عملکرد خودروسازان داخلی در اولین ماه از سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش تولید بی سابقه ای را نشان داده است. بدینگونه که کمباین ها با رشد ۸۰۰ درصدی در بالای جدول قرار گرفته و تولید سواری ها بیشتر از ۱۳۴ درصد افزایش داشته است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، گزارش عملکرد تولید انواع خودرو ها بر مبنای آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) طی فروردین ماه سالجاری نشان داده است که به ترتیب کمباین (ماشین های برداشت محصولات دانه دار کشاورزی)، در بخش خودرو های مسافری اتوبوس، مینی بوس و ون، در دسته کامیون ها (کامیون، کامیونت و کشنده)، وانت، انواع سواری و در نهایت تراکتور رشد تولید ۴۰ تا ۸۰۰ درصدی داشته اند.
در نخستین ماه از سال ۱۴۰۰ قریب به ۵۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو سواری ساخته شده که نسبت به تعداد دستگاه سواری ساخته شده در فروردین ماه سال قبل ( ۲۳ هزار و ۴۰۰ دستگاه)، رشد ۱۳۴.۳ درصدی را تجربه کرده است.
میزان تولید وانت هم در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۶.۷ درصد افزایش پیدا کرده و از ۱۵۷۳ دستگاه به ۳۷۲۳ دستگاه رسیده است.
میزان تولید اتوبوس، مینی بوس و ون که در آمارهای مقایسه ای سال گذشته، اکثرا با افت تولید مواجه بودند، در اولین ماه از سال ۱۴۰۰ ارتقا یافته و در مجموع ۱۷ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون ساخته شده در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ به ۷۷ دستگاه در فروردین ماه ۱۴۰۰ رسیده و افزایش تولید ۳۵۲.۹ درصدی را رقم زده است.
در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ قریب به ۸۲ دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده تولید شد که با افزایش ۲۶۹.۵ درصدی در فروردین ماه سال جاری به ۳۰۳ دستگاه رسیده است.
بیشترین میزان افزایش تولید انواع خودرو ها متعلق به کمباین هاست که رشد ۸۰۰ درصدی را نسبت به آمار تولید این خودرو ها در اولین ماه از سال قبل رقم زده و از سه دستگاه ساخته شده طی فروردین ماه ۱۳۹۹، به ۲۷ دستگاه در ماه مشابه سال ۱۴۰۰ رسیده است.
طبق آمار، کمترین رشد تولید مختص تراکتورهاست. در فروردین ماه سال جاری ۸۶۱ دستگاه وانت ساخته شده که نسبت به ۶۱۵ دستگاه وانت تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۴۰ درصد رشد تولید را تجربه کرده است.
منبع:

1400/03/12
22:58:54
0.0 / 5
415
تگهای خبر: تجارت , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار