تولید خودرو های آتش نشانی در داخل كشور

تولید خودرو های آتش نشانی در داخل كشور به گزارش آچار مدیر فنی، خودرویی و تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: قسمت کاربری خودرو های آتش نشانی کاملا ساخت مهندسان داخل است.


مازیار کربلایی در گفت و گو با ایسنا، درباب نقش مهندسان ایرانی در ساخت تجهیزات و خودروهای آتش نشانی تهران اظهار داشت: در برنامه پنج ساله خود برنامه ای برای ساخت و خرید تجهیزات داریم؛ اما اهتمام می نماییم با برنامه با بخش های علمی کشور همکاری نماییم.
وی اظهار داشت: اولویت ما ساخت تجهیزات در داخل کشور است، اما آتش نشانی نیاز به تجهیزات بسیار باکیفیت دارد، پس اگر امکان تولید آن باکیفیت بالا در داخل وجود نداشته باشد به سمت خرید آن پیش می رویم.
مدیر فنی، خودرویی و توسعه سازمان آتش نشانی تهران اظهار نمود: در ابتدا برنامه ریزی می نماییم که چه خودرو هایی با چه کاربری خاصی نیاز داریم که این ها همچون خودرو با کاربری حمل دستگاه های تنفسی، خودروی تهویه، خودرو با کاربری جرثقیل و... هستند. در حقیقت قسمت کاربری خودرو، همان قسمتی است که بر بدنه خودرو سوار می شود.
وی افزود: بعد از برنامه ریزی درباب نیازهای سازمان ابتدا بدنه خودرو ها را تهیه می نماییم که در این مورد نیز اولویت ما همکاری با خودروسازان داخلی است، چونکه برندهای خارجی سخت فراهم می شود.
وی اظهار داشت: بعد از تهیه خودرو ها، برمبنای اعلام نیازی که از طرف معاونت عملیات دریافت می شود، اقدامات کارشناسی در قسمت فنی و توسعه صورت گرفته و مشخصات فنی خودرو بررسی می شود. بعد نقشه های مورد نیاز برای ساخت هر کاربری طراحی می شود.
وی با اعلان اینکه هر کدام از خودرو ها به فراخور کاربرد آن تجهیزات متفاوتی دارد، اظهار داشت: بعنوان مثال یک خودروی تهویه تونلی تعداد قابل توجهی فن پرتابل نیز دارد که این تجهیزات تامین می شود؛ اما طراحی نقشه ها، جانمایی کابین کاربری، جانمایی، اتاق سازی و.. آن در معاونت فنی و توسعه صورت می گیرد.
وی اشاره کرد: قسمت کاربری خودرو های سازمان آتش نشانی تهران کاملا ساخت مهندسان داخل کشور است. برخی از تجهیزات به کار رفته در آن ممکنست خریداری شده باشد، اما کاربری ها بصورت کامل ساخت داخل کشور است.
کربلایی با اعلان اینکه طی دو سال اخیر با رویکرد سازمان توانستیم پوست اندازی نماییم، اظهار داشت: ارتباط با صنعت و دانشگاه بسیار پیشرفت کرد و توانستیم چند تجهیز را درست نماییم. بعنوان مثال سال قبل چند دستگاه کاربری ضدعفونی معابر را با چندین روز کار شبانه روزی تولید کردیم. ما در طول این مدت از مصرف کننده به تولید و نوآوری رسیدیم.
منبع:

1400/03/17
12:46:19
0.0 / 5
377
تگهای خبر: تولید , خرید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار