حمایت های قوه قضائیه از تولید به نتیجه رسیده است

حمایت های قوه قضائیه از تولید به نتیجه رسیده است به گزارش آچار با امضای موافقت نامه داوری بین گروه خودروسازی سایپا و معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران، اتاق داوری و حل اختلاف برای رسیدگی به دعاوی و اعتراض احتمالی تشکیل شد.به گزارش آچار به نقل از مهر به نقل از سایپا، علی دیزجی معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران بعد از بازدید خط تولید خودرو شاهین و امضای توافق نامه همکاری با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، عنوان کرد: امروز بازدید خوبی از خط تولید محصول جدید گروه خودروسازی سایپا داشتیم که تولید و عرضه این محصول به روز و استاندارد در کنار خروج پراید از خط تولید در شرایط تحریم می تواند همچون مهم ترین سرفصل های عملکردی سایپا در دو سال قبل باشد.
دیزجی در ادامه به امضای موافقت نامه همکاری با سایپا هم اشاره نمود و اضافه کرد: در سند تحول قضائی که به تائید مقام معظم رهبری هم رسیده، لازم بود به دستگاه هایی که فراوانی پرونده دارند رسیدگی شود که همچون این دستگاه ها خودروسازان داخلی هستند.
وی افزود: در سند تحول راهکارهای مختلفی برای تحقق این هدف در نظر گرفته شده است که با عنایت به نوع اختلاف ها و دعاوی مطرح شده در اغلب این پرونده ها، تصمیم گرفته شد از منظر پیشگیری وارد شویم و مسئله را کنترل نماییم.
معاون جلوگیری از وقوع جرم دادگستری تهران اضافه کرد: شاخص دیگری که در سند تحول قضائی یاد شده قرار گرفته، رسیدگی های جایگزین است که از راه اتاق های داوری و حل اختلاف انجام می شود.
وی ضمن اشاره به این که خیلی از دعاوی و اختلافاتی که به مراجع قضائی کشیده می شود، موضوع هایی است که با تفاهم و مذاکره شرکت و مشتری قابل رفع است، افزود: بر مبنای همین موضوعات و پیگیری و همراهی هایی که از جانب گروه خودروسازی سایپا صورت گرفت، تفاهمنامه امروز به امضا رسید و امیدواریم این مبادرت به کاهش قابل توجه پرونده های این حوزه در سال ۱۴۰۰ منجر شود.
حمایت های قوه قضائیه از تولید به نتیجه رسیده است
سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا هم بعد از امضای این تفاهمنامه ضمن اشاره به دومین دیدار مدیران ارشد این گروه خودروسازی با مدیران دستگاه قضا در هفته قوه قضائیه عنوان کرد: خوشبختانه طی سالهای اخیر با حضور حجه الاسلام و المسلمین رئیسی، قوه قضائیه در پشتیبانی از تولیدکنندگان همت و تلاش همه جانبه ای را به کار بستند و این حمایت ها امروز به منصه ظهور رسیده است.
سلیمانی با اشاره به اینکه نتیجه توجه و حمایت قوه قضائیه در دو سال گذشته از صنعت کشور امروز منشأ خیر برای تولیدکنندگان شده است، اضافه کرد: امیدواریم با ادامه این روند، در آینده ای بسیار نزدیک مانع زدایی و پشتیبانی کامل از تولید کشور محقق شود تا شاهد جهش بیشتر تولید و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور باشیم.
تولید شاهین و حذف پراید دو اقدام جهادی سایپا در شرایط تحریم
رضا مسعودی فر قائم مقام معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضائیه هم بعد از بازدید خط تولید محصول شاهین در گفتگو با خبرنگار سایپانیوز، طراحی، تولید و عرضه خودرو ایمن و به روز شاهین سایپا را موفقیتی توصیف کرد که از تلاش، تعهد و تخصص کارکنان و مدیران سایپا در شرایط تحریم به دست آمده است.
مسعودی فر در ادامه به خروج خودرو پراید از خط تولید سایپا پارسال هم اشاره نمود و اظهار داشت: این خودرو هم به لحاظ اطمینان در مقابل سارقان و هم از نظر ایمنی در سوانح رانندگی، بخش زیادی از ورودی پرونده های دستگاه قضا را تشکیل می داد و با عنایت به سهم قابل توجه آن از تیراژ تولید و درآمدهای گروه خودروسازی سایپا، حذف از سبد محصولات و توقف تولید آن یک اقدام جهادی بود که توسط مهندس سلیمانی اجرا شد.
گفتنی است، بر مبنای موافقت نامه همکاری بین گروه خودروسازی سایپا و دادگستری کل استان تهران، با ایجاد یک اتاق داوری و حل اختلاف در سایپا، بعضی از دعاوی و اعتراض های احتمالی مشتریان در حوزه قراردادهای فروش خودرو و قطعات با تفاهم و توافق شرکت و مشتری حل و فصل و از ایجاد پرونده های قضائی جلوگیری می شود.
ایجاد این اتاق داوری در جهت کاهش رجوع مردم به مراجع قضائی و تسریع در حل و فصل اختلافات بر مبنای ماده ۱۱۶ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه صورت گرفته است.


منبع:

1400/04/08
12:41:25
0.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار