سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان:

خیلی از گیاهان دارویی بازار لرستان از خارج استان تامین می شوند

خیلی از گیاهان دارویی بازار لرستان از خارج استان تامین می شوند به گزارش آچار لرستان سرپرست جهاد دانشگاهی واحد لرستان اظهار داشت: طی تحقیقات ما مشخص شده است که خیلی از گیاهان دارویی بازار لرستان از خارج استان تامین می شوند.


دکتر امین سلاحورزیان در دیدار با فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی که امروز دهم تیرماه صورت گرفت، اظهار نمود: جهاد دانشگاهی توانمندی ها و پتانسیل های خوبی در کشور، استان و شهرستان بروجرد دارد.
وی اشاره کرد: هم اکنون جهاد دانشگاهی در دو شهرستان بروجرد و کوهدشت شعبه دارد که در نظر داریم در صورت وجود شرایط مناسب و همراهی مسولان در بعضی دیگر از شهرهای لرستان شعب جهاد دانشگاهی را ایجاد نماییم.
سرپرست جهاد دانشگاهی واحد لرستان اشاره کرد: در زمینه آموزش جهاد دانشگاهی دوره های آموزشی ویژه کارکنان دولت و دوره آموزشی آزاد را برگزار می نماید.
سلاحورزیان افزود: هدف از برگزاری این دوره های آموزشی توانمندسازی افراد و آماده سازی افراد برای ورود به بازار کار است.
وی بیان کرد: سال قبل بیش ۱۰ هزار نفر آموزش های لازم را فرا گرفته و تعداد قابل توجهی از این افراد وارد بازار کار شده و منجر به ایجاد اشتغال شده است.
سرپرست جهاد دانشگاهی واحد لرستان افزود: ایسنا و ایکنا از خبرگزاری های اثربخش در استان هستند که در مجموعه جهاد دانشگاهی مشغول به فعالیت هستند.
سلاحورزیان عنوان کرد: همین طور مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی (ایسپا) همیشه در زمان انتخابات مهم کشور پیش بینی های دقیقی داشته است که در این راستا این آمادگی وجود دارد که یک شعبه از این مرکز در بروجرد راه اندازی شود.
وی اظهار نمود: لرستان در بین استانهای توانمند در زمینه گیاهان دارویی است که می تواند علاوه بر تامین مایحتاج استان، بعنوان صادرکننده این محصولات اقدام نماید.
سرپرست جهاد دانشگاهی واحد لرستان اشاره کرد: در سنوات گذشته نهاده های مورد نیاز کشت این دسته از گیاهان در جهاددانشگاهی تامین شده و بعد از کشت گیاهان دارویی، محصولات به طور خرید تضمینی خریداری شده است.
وی افزود: قلمه، نشاء و بذر استاندارد گیاهان دارویی در مجتمع تحقیقات و فن آوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی تامین می شود.
سرپرست جهاد دانشگاهی واحد لرستان بیان کرد: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد مرکز تخصصی گیاهان دارویی در بروجرد را راه اندازی کند تا با آموزش دقیق، زمینه توسعه این مهم را فراهم نماییم.
سلاحورزیان افزود: باتوجه به وجود مشکل ناباروری در استان مرکز درمان ناباروری سه سال پیش در جهاد دانشگاهی واحد لرستان افتتاح شد و هم اکنون مجهز به تجهیزات مدرن برای درمان نازایی است.
وی اظهار نمود: این آمادگی وجود دارد که این مرکز را بصورت تلی مدیسین در سایر شهرستان ها توسعه دهیم. همین طور پیشنهاد می شود مرکز خدمات تخصصی ورشو در بروجرد راه اندازی شود.
منبع:

1400/04/11
15:52:59
0.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار