سخنگوی انجمن تایر اعلام كرد؛

تولید تایر ۱۰ درصد افزایش یافت

تولید تایر ۱۰ درصد افزایش یافت سخنگوی انجمن تایر اظهار داشت: در بهار امسال در مجموع 11 میلیون و 137 هزار و 665 حلقه انواع تایر و تیوب با وزن 70 هزار و 447 تن تولید شد که رشد 10 درصدی در تیراژ و 5 درصدی در وزن را نشان میدهد.مصطفی تنها در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت تولید تایر در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰، گفت: طی ۳ ماه نخست سال جاری ۵ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۸۹۰ حلقه تایر انواع خودروی سبک و سنگین با وزن ۶۳ هزار و ۸۴۸ تن در کشور تولید شد که نسبت به زمان مشابه سال پیش از نظر تعداد حلقه افزایش ۲ درصدی و از نظر وزن افزایش ۳ درصدی داشته است. از این مقدار سهم تایرهای سواری ۵ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۲۷۲ حلقه با وزن ۳۶ هزار و ۸۹۲ تن بود که از نظر وزنی رشد یک درصدی داشته، اما از نظر تعداد حلقه ها بدون تغییر مانده است.
سخنگوی انجمن صنعت تایر اضافه کرد: همین طور در طول این مدت ۲ میلیون و ۶۲ هزار و ۹۴۱ حلقه تایر با وزن ۴ هزار و ۲۴۱ تن انواع دوچرخه و موتور سیکلت تولید شد که نسبت به بهار سال قبل بیان کننده رشد ۵۸ درصدی در تعداد حلقه و ۴۱ درصدی در وزن است.
وی افزود: ۳ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۸۳۴ حلقه انواع تیوب با وزن ۲ هزار و ۳۵۸ تن نیز در بهار سال جاری تولید شد که نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد ۶ درصدی در تعداد حلقه و رشد ۱۲ درصدی در وزن داشته است.
تنها گفت: در مجموع طی ۳ ماه نخست سال جاری ۱۱ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۶۵ حلقه انواع تایر و تیوب با وزن ۷۰ هزار و ۴۴۷ تن تولید شد که رشد ۱۰ درصدی در تعداد حلقه ها و ۵ درصدی در وزن را نشان میدهد.
به گفته سخنگوی انجمن صنعت تایر، این حجم از تولید در حالی است که در سالهای قبل در ۱۲ ماه سال ۲۵۰ هزار تن تایر در کشور تولید می شد.
به گزارش آچار به نقل از مهر، افزایش ۱۰ درصدی تولید انواع تایر از انجایی رقم خورد که دولت از آبان ماه سال قبل از قیمت گذاری دستوری لاستیک دست برداشت و اجازه داد قیمت متناسب با نرخ نهاده های تولید تعیین شود؛ بدین سان زیان ناشی از قیمت گذاری دستوری در این صنعت از بین رفت و با سودآور شدن فعالیت کارخانجات، میزان تولید افزایش یافت که به مفهوم ایجاد اشتغال بیشتر و افزایش سهم این صنعت از رشد اقتصادی کشور است.
این در حالی است که قیمت گذاری دستوری در بعضی دیگر از حوزه های تولیدی و خدماتی همچنان برقرار است و صرفه اقتصادی و انگیزه فعالیت را از فعالان بخش خصوصی سلب کرده است.

1400/04/22
20:16:01
0.0 / 5
218
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار