رئیس انجمن ملی صنایع پلیمر مطرح كرد؛

بد عهدی سرم سازی ها در خرید مواد اولیه ظروف بسته بندی

بد عهدی سرم سازی ها در خرید مواد اولیه ظروف بسته بندی رییس انجمن ملی صنایع پلیمر اظهار داشت: گرید پلی پروپیلن ظروف بسته بندی سرم تزریقی، به میزان کافی تولید و تامین شد اما کارخانه های سرم سازی کشور تعهد خود برای خرید در بورس کالا عمل نکردند.به گزارش آچار به نقل از اتاق تجاری تهران، معضل کمبود سرم تزریقی این روزها تعجب اهل فن و نگرانی جامعه را برانگیخته است. آنطور که رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران هفته گذشته اعلام کرد، یک دلیل عمده کمبود این محلول دارویی، توقف فعالیت یکی از بزرگترین کارخانه های سرم سازی در کشور به سبب آنچه که اورهال و تعمیرات اساسی از طرف این واحد تولیدی عنوان شد، بوده است. این در حالیست که بزرگترین واحدهای تولید سرم تزریقی در کشور، شرکت های خصولتی هستند که سابقه طولانی در تولید این محصول دارند.
هرچند توقف موقت تولید سرم تزریقی از طرف این واحد بزرگ تولیدی آن هم در بحبوحه شیوع ادامه دار ویروس کووید ۱۹ در کشور و نیاز فوری به این محلول دارویی در مراکز درمانی، علامت سوال بزرگی را بار دیگر در مقابل عملکرد وزارت بهداشت قرار می دهد، اما بگفته رییس هیأت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر، طی ماه های اخیر گرید مواد اولیه ظروف بسته بندی سرم تزریقی به میزان کافی از طرف واحدهای پتروشیمی داخلی تولید و تامین شد بطوریکه این واحدها با مشکل در انبارش تولیدات این گرید مواجه گشتند.
سعید ترکمان با تاکید بر این که شرکت های پتروشیمی در تولید بموقع و فوری گرید مواد اولیه ظروف بسته بندی موردنیاز کارخانه های سرم سازی، عملکرد قابل قبولی داشتند، اضافه کرد: این گرید از مواد اولیه بطور اختصاصی از طرف دو واحد پتروشیمی برای عرضه در بورس کالا و خرید از طرف کارخانه های سرم سازی، تولید و تامین شد و در حالی بچ ۳۰۰۰ تنی از این گرید اواخر سال قبل طی چندین هفته در بورس ارائه شد که تنها یک کارخانه سرم سازی آن هم به میزان ۲۰ تن مبادرت به خرید کرد.
به گفته ترکمان، در حالی حجم انبوهی از مواد اولیه ظروف بسته بندی سرم تزریقی از طرف واحدهای پتروشیمی دپو شد که این واحدها با محدودیت در انبارش تولیدات خود مواجه گشتند و خریداران اختصاصی این گرید که فقط کارخانه های سرم سازی هستند، به تعهدات خود عمل نکردند.
وی سپس تصریح کرد که بعد از عدم ایفای تعهد خرید از طرف کارخانه های سرم سازی کشور در بورس کالا، واحدهای پتروشیمی از خرداد ماه امسال تولید این گرید خاص را متوقف کردند حال آنکه، ستاد تنظیم بازار نیز طی مصوبه ای اجازه خرید این فرآورده را از سایر شرکتها و مشتریان سلب کرده بود.
رئیس هیأت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر در ادامه، عدم برنامه ریزی بموقع و آینده نگرانه از طرف وزارت بهداشت را دلیل اصلی بروز مشکل در تامین و تولید سرم تزریقی طی هفته های اخیر دانست و اظهار داشت: باتوجه به پیش بینی های واقعی از گسترش پیک کرونا در کشور از ماه های گذشته، وزارت بهداشت ناتوانی خودرا در برنامه ریزی برای تامین این محصول راهبردی در بخش درمان کشور را نشان داد.
وی همین طور به صدور نامه ای از طرف دفتر توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی به معاون امور تجاری وزارت صمت طی دی ماه سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: طبق این نامه، واحدهای پتروشیمی آمادگی خود برای تامین پلی پروپیلن مورد نیاز شرکت های دارویی اعلام و موجودی انبار این فرآورده طی چند ماه پایانی سال قبل را نزدیک به ۵۸۰۰ تن برآورد کردند در صورتیکه کارخانه های سرم سازی از تعهد خود برای خرید این فرآورده در بورس کالا سر باز زدند و تولیدات در انبارها ماند.

1400/05/26
16:32:35
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار