صادرات ۳۷ میلیون دلاری و فروش ۱۷۵۸ میلیارد تومانی محصولات در شهرک علمی اصفهان

صادرات ۳۷ میلیون دلاری و فروش ۱۷۵۸ میلیارد تومانی محصولات در شهرک علمی اصفهان رئیس اداره انتقال فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، تولید روزانه ۵۲ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده، ۱۹ هزار ماسک نانو، ۱۵۰ هزار ماسک ۳ لایه و ۷۲ دستگاه و تجهیز را دستاوردهای شرکتهای مستقر در این شهرک در حوزه کرونا دانست و اظهار داشت: ۲۵ شرکت این شهرک در زمینه تأمین نیازهای کرونایی کشور فعال می باشند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا مجید محمدی امروز در سلسله نشست های یکشنبه های صادراتی با مبحث نشست تجاری ایران-عمان که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ایجاد و تقویت شرکتهای فناور و دانش بنیان برای رفع نیازهای جامعه و افزایش ثروت از راه ارتقای فرهنگ نوآوری و کارآفرینی را نقش پارک های علم و فناوری توصیف کرد و اضافه کرد: در این راستا شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان "ایجاد شرایط لازم و تأمین خدمات و حمایت های مورد نیاز برای شکل گیری و رشد کسب و کارهای دانش بنیان"، "اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و پیشگیری از مهاجرت نخبگان"، "تولید ثروت از علم و تجاری سازی دستاوردهای علمی" و "مشارکت و ایفای نقش در توسعه منطقه ای و رسیدن به اقتصاد دانش بنیان" را بعنوان مأموریت های خود تعریف کرده است.
وی تعداد هسته های فناور مستقر در این شهرک را ۹۷ واحد و تعداد شرکتهای فناور نوپا را ۲۰۳ شرکت عنوان نمود و افزود: علاوه بر آن ۲۸۲ شرکت فناور رشد یافته در این شهرک مستقر هستند که کل واحدهای مستقر هم اکنون بالغ بر ۵۸۲ شرکت شده است.
محمدی، نرخ موفقیت ۵۸۲ هسته و شرکت فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را ۷۵ درصد عنوان نمود و افزود: بر مبنای ارزیابی های صورت گرفته میزان گردش مالی شرکتهای مستقر بالغ بر ۳۶۵۲ میلیارد تومان است. میزان فروش محصولات و خدمات این شهرک ۱۷۵۸ میلیارد تومان و حجم قراردادهای پژوهشی و فناوری ما ۸۱۷ میلیارد تومان برآورد شده است.
رئیس اداره انتقال فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تعداد محصولات تجاری سازی شده این شهرک را ۱۶۲۰ محصول عنوان نمود و اضافه کرد: شرکتهای مستقر در این شهرک تابحال ۳۷ میلیون دلار صادرات خدمات و محصولات داشته اند.
محمدی با اشاره به اینکه اجرای طرح های مشارکتی را از سال ۹۷ در دستور کار قرار دادیم، تصریح کرد: پارسال ۱۱ پروژه مشترک با حجم ۹۱ میلیارد تومان اجرایی شده است. این تعداد در سال ۹۸ تعداد ۶ پروژه و در سال ۹۷ تعداد ۲ طرح بوده است.
نقش شهرک در تولید محصولات کرونایی
رئیس اداره انتقال فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ضمن اشاره به نقش آفرینی این شرکت در زمینه تأمین نیازهای کرونایی کشور، اظهار داشت: تولید روزانه ۵۲ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده، ۱۹ هزار ماسک نانو، ۱۵۰ هزار ماسک ۳ لایه و ۷۲ دستگاه و تجهیز از دستاوردهای شرکتهای مستقر در این شهرک است.
وی افزود: علاوه بر آن ۱۰ شرکت در زمینه تولید مواد ضد عفونی کننده، ۴ شرکت در زمینه تولید دستگاههای ضد عفونی کننده، یک شرکت در زمینه تولید دوربین غیر تماسی تب سنج، ۴ شرکت در زمینه تولید ماسک نانویی بیمارستانی و ۶ شرکت در زمینه تولید تجهیزات بیمارستانی و تنفسی فعال می باشند.
پتانسیل های صادراتی شهرک
محمدی به وضعیت صادراتی محصولات این شهرک اشاره نمود و خاطرنشان کرد: تجهیزات بهبود زخم، تخت های بیمارستانی، چراغ های جراحی، سیستم های تصویربرداری با اشعه ایکس، الکتروکاردیوگراف ۳ و ۶ کاناله و دستگاه فشار معکوس برای درمان زخم که از جانب شرکتهای مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ساخته شده است، همچون پتانسیل های صادراتی ما به حساب می آید.
به نقل از ایشان، ایمپلنت ها و پروتزهای پزشکی، مستربچ های افزودنی بر پایه PE و PP، سازگار کننده در کامپاندهای پلیمری، نانو افزودنی ها، چسب بین لایه ای، رنگ های خوراکی طبیعی، امولسیون های طعمی، امولسیفایر و پایدار کننده غذایی، سیروپ زعفران، طعم دهنده های غذایی با منشا طبیعی و روانکارهای صنعتی از دیگر پتانسیل های صادراتی این شهرک است.1400/06/07
23:24:52
0.0 / 5
218
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تقویت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار