خودکفایی سایپا در تولید قطعات مورد نیاز صنعت خودرو

خودکفایی سایپا در تولید قطعات مورد نیاز صنعت خودرو فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران اظهار داشت: سایپا در شرایطی که کشور در سخت ترین شرایط تحریمی و جنگ اقتصادی روبرو است، توانست در زمینه تولید قطعات مورد نیاز صنعت خودرو به خودکفایی برسد.به گزارش آچار به نقل از مهر به نقل از سایپا، سردار حسن زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های نخبگان بسیجی گروه سایپا که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شده است، عنوان کرد: گروه خودروسازی سایپا با روحیه جهادی و ایثارگر خود توانست در زمینه تولید قطعات خاص و استراتژیک صنعت خودرو که پیش از تحریم، وابستگی به واردات آن صددرصد بود، به خودکفایی کامل برسد.
وی افزود: خودکفایی در تولید قطعاتی که به سبب تحریم، تأمین (امکان واردات وجود نداشت) نمی شد و این امر به شدت تولید خودرو را کاهش داده بود، بسیار پرارزش و سبب افتخار است.
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ تصریح کرد: دشمنان تصور می کردند که جوانان این مرز و بوم پس از تجربه ۸ سال جنگ تحمیلی دیگر روحیه از خودگذشتگی و بسیجی را ندارند اما از این امر غافل بودند که جوانان کشور فرهنگ جهاد و مقاومت در مقابل استکبار را یاد گرفته اند و با تمام قوا در مقابل زورگویی های دشمن ایستادگی می کنند.
وی اظهار داشت: زمانی که خودروی پراید از خط تولید این گروه خودروسازی خارج شد، این مجموعه خودرویی را به تولید انبوه رساند که در آن مقطع تا ۹۰ درصد داخلی سازی شده بود؛ این امر برای کشور که در تحریم است بسیار با ارزش است.
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با یادآوری این که هم اکنون تمام قطعات خودرو توسط مهندسان داخلی تولید و تأمین می شود، اظهارداشت: نمایشگاه توانمندی های نخبگان بسیجی گروه سایپا، نشان داد که این مجموعه رشد و پیشرفت بسیار مناسبی در تولید قطعات داشته و توانسته تهدیدهای خارجی را به فرصت تبدیل کند.
داوود حسین زاده، فرمانده بسیج گروه خودروسازی سایپا هم در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های نخبگان بسیجی گروه سایپا، اظهار داشت: در دوران تحریم و جنگ اقتصادی، سایپا موفق شد نسبت به داخلی سازی قطعات و مواد اولیه مورد نیاز صنعت خودرو اقدام کند؛ تکنولوژی هایی که در گذشته، کشور به آن وابسته بود و تنها از راه واردات تأمین می شد حالا با همت بسیج و مهندسان سایپا داخلی سازی شده است و دیگر نیازی به واردات نیست.
وی با اشاره به اینکه خودکفایی قطعات صنعت خودرو با همکاری نیروی هوایی ارتش، سازمان صنایع هوافضا و مجموعه های دانش بنیان محقق شد، خاطرنشان کرد: هیچ قطعه ای در صنعت خودرو وجود ندارد که امکان تولید آن در داخل نباشد.

1400/07/07
22:37:39
0.0 / 5
218
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازرگانی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار