وزیر صمت در حاشیه بازدید از مجتمع معدنی تیتانیوم كهنوج خبر داد:

اجرای طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت در همه شهرستان های کشور

اجرای طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت در همه شهرستان های کشور به گزارش آچار کرمان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: برای هر شهرستانی همچون کهنوج، طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت داریم و در این طرح همه فرصت ها و ظرفیت های هر شهرستان با هدف تأمین اشتغال آن منطقه، بررسی می شود.


سیدرضا فاطمی امین بامداد امروز ۲۴ دیماه با استقبال سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، امام جمعه و فرماندار کهنوج و نماینده پنج شهرستان جنوبی استان در خانه ملت وارد شهرستان کهنوج شد و از مجتمع معدنی تیتانیوم این شهرستان بازدید کرد.
وزیر صمت در حاشیه این بازدید اظهار داشت: این واحد فرآوری تیتانیوم سال ها پیش در کهنوج تعریف شده و حدود یک سال و نیم گذشته به بخش خصوصی واگذار شده است که نسبتاً پیشرفت فیزیکی آن در این یک سال و نیم بهتر شده است.
وی از حمایت وزارت خانه صمت از این پروژه سخن گفت و در ادامه میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را هم اکنون حدود ۴۰ درصد اعلام نمود و اضافه کرد: اگر پیشرفت فیزیکی آن به ۶۰ درصد برسد، ما در تسهیل تأمین مالی به آنها کمک خواهیم کرد تا زودتر این مجتمع به بهره برداری برسد.
فاطمی امین افزود: سرمایه گذار اعلام نموده در بهمن سال آینده این پروژه به بهره برداری می رسد و ما انتظار داریم که تا پاییز سال آینده این پروژه به بهره برداری رسد.
وی درباره فاز دوم این پروژه هم اظهار داشت: اگر فاز دوم مقرون به صرفه باشد، به سرمایه گذار اجرای آنرا پیشنهاد می نماییم ولی نباید به دلیل مسائل سیاسی، پروژه های که صرفه اقتصادی ندارند در مناطق تعریف کرد.
وزیر صمت بیان نمود: در شهرستان کهنوج معادن زیادی وجود دارد و قول می دهیم تا آخر سال پروژه های سرمایه گذاری که می تواند اشتغال مناسبی برای این منطقه بوجود می آورد طراحی و در اولویت پیگیری ها قرار می دهیم.
برپایه این گزارش، ظرفیت سالانه این مجتمع ۱۳۰ هزار تن است و زمینه اشتغال ۲۶۰ نفر را فراهم نموده است.
بر طبق این گزارش، میزان سرمایه گذاری مجتمع معدنی تیتانیوم ۲۴ هزار و ۳۴۰ میلیاردریال است و محصول تولیدی آن کنسانتره تیتانیوم هست.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، چند کارگر در ورودی این مجتمع مشکلات خویش را با وزیر صمت مطرح نمودند.
منبع:

1400/10/24
12:15:49
0.0 / 5
51
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار