معاون سازمان صمت استان مركزی:

۵۵ واحد صنعتی استان مرکزی در تملک بانکها است

۵۵ واحد صنعتی استان مرکزی در تملک بانکها است معاون امور صنایع سازمان صمت استان مرکزی اظهار داشت: 55 واحد صنعتی استان مرکزی بنا بر توافقاتی به بانک ها واگذار شده و در تملک این مجموعه ها است.عادل لهراسبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به صنایع تملک شده از طرف بانکها در استان مرکزی اظهار داشت: ۵۵ واحد صنعتی استان مرکزی در تملک بانکها هستند. مالکیت تعدادی از آنها به بانکها واگذار شده است و تعدادی بنا بر توافقاتی که با بانک صورت گرفته به شرط تملیک واگذار شده است و اکنون فعال می باشند اما تعداد بیشتری هم تعطیل هستند و توسط بانکها تعیین تکلیف نشدند.
وی در رابطه با پرداخت تسهیلات به صنایع اضافه کرد: چندین نوع تسهیلات پرداختی در سایت بهین یاب پیش بینی شده است که متقاضیان حوزه صنعت و معدن و اصناف باتوجه به مقتضیات شغلی خود بوسیله ثبت نام از این تسهیلات برخوردار می شوند، یکی از تسهیلاتی که اکنون فعال است تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون سال ۱۴۰۰ برای واحدهای صنعتی، معدنی و اصنافی که در اولویت هستند (طرح های پیش ران) پس از ثبت در سامانه در صورت تأیید کارگروه به بانک معرفی می گردند نرخ بازپرداخت این تسهیلات نسبت به سایر تسهیلات کمتر است.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اشاره کرد: درباب پرداخت تسهیلات رونق تولید امسال تمامی بانکها در پرداخت آن سهیم هستند و از محل منابع داخلی بانکها با نرخ ۱۸ درصد تامین می شود.
لهراسبی با اشاره به این که در پرداخت تسهیلات ستاد رونق تولید جهاد کشاورزی و اداره صنعت، معدن وتجارت مشارکت دارند، اظهار داشت: در مجموع از شروع سال جاری ۲۴۷۰ واحد به با اعتباراتی به میزان ۱۴ هزار و ۴۷۹ میلیاردریال به بانک معرفی گشتند.
وی اضافه کرد: از مجموع واحدهای معرفی شده به بانک ها، پرداخت هایی که بانکها مستقیم از منابع داخلی خود انجام دادند و پرداخت هایی نیز از طرف اداره صمت انجام شده است که بنابر آمار موجود از شروع سال جاری تا به امروز ۱۶۳ واحد تسهیلات دریافت نمودند و مبلغ تسهیلات پرداختی به این واحدها ۷ هزار و۸۷۳ میلیاردریال بوده است. امیدواریم تا آخر سال بتوانیم تسهیلات تخصیص داده شده را بصورت کامل جذب نماییم.
عمده مشکل صنایع تامین نقدینگی است
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اشاره کرد: عمده مشکل صنایع تامین نقدینگی است که بتوانند مواد اولیه تولید را تامین کنند واحدهایی هم مواد اولیه آنها وارداتی است انتظار دارند ارز آنها به روز تامین شود که تولید آنها متوقف نشود.
لهراسبی اشاره کرد: برخی صنایع برای تامین مواد اولیه بصورت سهمیه به بورس معرفی می گردند و باتوجه به کمبود آنها در داخل مجبور هستیم به نسبت کمتری معرفی نماییم و این مسئله سبب شده برخی واحدها با ظرفیت کمتری تولید داشته باشند. در مورد معوقات بانکی این صنایع درخواست همکاری بیشتر از بانکها داریم.
وی اضافه کرد: گرانی حامل های انرژی مشکل دیگر صنایع است؛ پیگیرهایی صورت گرفته است اما چون قانون مصوب مجلس است اصلاح آن امسال مقدور نیست اما برای سال آینده پیشنهادی ارائه شده در خصوص این که سقفی تعیین شود که متغیر نباشد.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اشاره کرد: ازمجموع ۲ هزار و ۶۸۰ واحد صنعتی در استان حدود ۲۵۰ واحد راکد هستند و بیشتر واحدها فعالند اما با ظرفیت های مختلف به تولید خود ادامه می دهند.

1400/11/02
15:54:49
0.0 / 5
314
تگهای خبر: ارز , بانك , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار