راهکار فرانسه برای مقابله با افزایش قیمت تخم مرغ

راهکار فرانسه برای مقابله با افزایش قیمت تخم مرغ به گزارش آچار، افزایش قیمت تخم مرغ، صنایع غذایی فرانسه را مجبور به تغییر دستور غذا می کند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، تولیدکنندگان تخم مرغ اعلام کردند که افزایش بیشتر از دو برابری قیمت تخم مرغ در فرانسه به علت افزایش هزینه های خوراک و انرژی و کمبود منابع بعد از بدترین بحران آنفولانزای پرندگان، بعضی از شرکتهای مواد غذایی را بر آن داشته تا تولید خویش را کاهش یا دستورالعمل ها را تغییر دهند.
اتحادیه اروپا و ایالات متحده یکی از بدترین بحران های آنفولانزای پرندگان را امسال تجربه کرده اند و دهها میلیون طیور در هر منطقه معدوم شده است. به همین دلیل، انتظار می رفت تولید جهانی تخم مرغ که در سال ۲۰۲۱ به ۱۵۰۰ میلیارد رسید، برای نخستین بار در تاریخ سال جاری به دنبال کاهش ۴.۶ درصدی در ایالات متحده، کاهش سه درصدی در اتحادیه اروپا و افت هشت درصدی در فرانسه کاهش پیدا کند.
کارشناسان اعلام کردند که این شرایط، تاکنون سابقه نداشته است و در بحران های قبلی، بخصوص از ایالات متحده به واردات روی می آوردیم اما سال جاری وضعیت همه جا بد است. برخی از شرکت ها که نمی توانند از افزایش قیمت عبور کنند، تغییر دستور العمل ها را آغاز کرده اند یا خطوط تولید را متوقف کرده اند.
طبق گزارش رویترز، قیمت تخم مرغ در سوپرمارکت های فرانسه از آغاز سال تابحال حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است اما قیمت تخم مرغ صنعتی در بازار فرانسه که با عرضه و تقاضا مرتبط می باشد، بیشتر از دو برابر قیمت آن در ابتدای سال و حدود ۶۵ درصد بالاتر از میانگین قیمت بود.1401/07/14
12:21:04
0.0 / 5
288
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار