بانك مركزی:

برای تخصیص ارز باید پول در بانک بلوکه کنید

برای تخصیص ارز باید پول در بانک بلوکه کنید به گزارش آچار، عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: اخیراً بانک مرکزی بخشنامه ای را ابلاغ کرده که بر مبنای آن واردکنندگان پیش از تخصیص ارز باید ۵ تا ۱۰۰ درصد معادل ریالی پول را در بانک بلوکه کنند.به گزارش آچار به نقل از مهر، احمدرضا فرشچیان امروز در نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، اظهار نمود: اخیراً بانک مرکزی بخشنامه ای را ابلاغ کرده که بر مبنای آن واردکنندگان پیش از تخصیص ارز باید نسبت به تأمین ۵ تا ۱۰۰ درصد ریال اقدام کنند؛ یعنی ودیعه سپرده کنند.
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: این در حالیست که زمان تخصیص ارز مشخص نبوده و مشخص نیست اصلاً ارز تخصیص داده شود یا نشود؛ با این وجود واردکننده باید از ۲ ماه پیش از این که ارز بگیرد پول در بانک بلوکه کند.
وی افزود: فعال اقتصادی بابت نقدینگی به سیستم بانکی هزینه می پردازد اما بر طبق این بخشنامه، باید پولش را به صورت مجانی در بانک بلوکه کند که آیا ارزی بگیرد یا نگیرد.
فرشچیان اظهار داشت: آیا بانک مرکزی با وزارت صمت و جهاد کشاورزی برای صدور این بخشنامه مشورت کرده است؟ آیا مورد تأیید این وزارت خانه ها قرار گرفته است؟ با این وجود مواد اولیه و مورد نیاز صنعت کشور را چطور میتوان تأمین کرد؟

1401/11/26
10:07:50
0.0 / 5
273
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازرگانی , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار