در نشست بهمن موتور مطرح شد

در طرح یکپارچه عرضه خودرو های داخلی حضور داریم

در طرح یکپارچه عرضه خودرو های داخلی حضور داریم آچار: مدیرعامل شرکت بهمن موتور ضمن اشاره به دستاوردهای این گروه صنعتی در حوزه تولید خودرو های سواری و تجاری در سالی که گذشت، بر حضور محصولات این شرکت در طرح یکپارچه عرضه خودرو های داخلی اصرار کرد و از برنامه ریزی برای افزایش تیراژ تولید 6۰ هزار دستگاهی برای سال ۱4۰۲ آگاهی داد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، محمد ضرابیان در نشست خبری گروه خودروسازی بهمن موتور که با حضور مدیران و اعضای هیأت مدیره این شرکت برگزار شد، ضمن اشاره به رشد ۳۵ درصدی تولیدی گروه بهمن، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل افزایش ۳۵ درصدی تولید داشته ایم و به همین نسبت در فروش و عرضه هم افزایش رقم خورده است.
مدیرعامل شرکت بهمن موتور افزود: امسال محصولات جدید همچون ریسپکت، فیدلیتی پرایم و دیگنیتی پرایم را به بازار عرضه کردیم و برای سال آتی دو محصول جدید فیدلیتی پرستیژ و یک محصول دیگر را به بازار عرضه می نماییم. این در حالیست که در بحث فروش و خدمات بعد از فروش و همین طور رضایت مشتریان، رتبه نخست را کسب کرده ایم.
وی در ارتباط با برنامه های این شرکت برای سال آینده اعلام نمود: عرضه محصولات جدید در بخش خودرو های سواری و تجاری در سال آینده و همین طور اقدام بمنظور افزایش تیراژ تولید تا ۶۰ هزار دستگاه خودرو همچون برنامه های گروه بهمن در سال ۱۴۰۲ خواهد بود. توسعه پلتفرم دیگنیتی و فیدلیتی و عرضه محصولات جدید بر طبق این پلتفرم ها هم جزو برنامه های این شرکت است. همین طور این شرکت مقرر است سال آینده ۱۲ تا ۱۵ هزار دستگاه خودرو را بصورت CBU وارد و آنها را به بازار عرضه نماید.
مدیرعامل گروه بهمن موتور، ساخت داخل و افزایش عمق ساخت داخل را از دیگر برنامه های این شرکت برای سال آینده عنوان کرده و اظهار داشت: برای دستیابی به عمق ساخت داخل ۴۰ درصدی برای خیلی از محصولات برنامه ریزی شده و به آن دست خواهیم یافت.
این مدیر خودروساز در پاسخ به سوالی در ارتباط با علت عدم حضور محصولات گروه بهمن در طرح یکپارچه عرضه خودرو های داخلی، اشاره کرد: این مساله حقیقت ندارد و اشتباهی انجام شده است. ما باور داریم که قانون حرف اول را می زند و بایستی به آن توجه کرد. قانون پشتیبانی از مصرف کنندگان خودرو وجود دارد که در سال ۱۴۰۱ قانون ساماندهی خودرو نیز به آن پیوست شده و بر طبق آن، شرایط عرضه و تقاضا و نحوه فروش و همه مسائل مرتبط به صراحت عنوان شده است؛ پس باور ما نیز این است که در قالب و در قالب قانون در روش های مختلف فروش، محصولات خودرا عرضه نماییم.

خودروهای قابل عرضه در سامانه اعلام شده اند
ضرابیان اضافه کرد: براین اساس در سامانه برای عرضه محصولات خود، اعلام آمادگی کرده ایم و باتوجه به تامین و تدارکی که اتفاق افتاده، برخی از محصولات قابل عرضه در بازه زمانی مشخص را به وزارت صمت اعلام نموده ایم و امیدواریم با هماهنگی مجموعه وزارت صمت عرضه محصولات بهمن موتور در کنار سایر محصولات به شکلی صورت گیرد که مصرف کنندگان واقعی از این محصولات بهره ببرند.

تکمیل ظرفیت کارخانه تا دو سال دیگر
در ادامه این جلسه، علی پورابراهیم -عضو هیات مدیره گروه بهمن موتور- ضمن اشاره به ظرفیت های این گروه صنعتی، اعلام نمود: برای دو سال آینده ظرفیت این کارخانه تکمیل خواهد شد و با ساخت مجموعه بهمن گ موتور شماره ۲ از سال آینده، ظرفیت تولید تا ۲۶۰ هزار دستگاه خودرو افزایش پیدا خواهدنمود.

رشد ۱۲۰ درصدی خودرو های تجاری
حسین خضری-مدیرعامل شرکت بهمن دیزل- نیز در ادامه از رشد ۱۲۰ درصدی تولید خودرو های تجاری در بهمن دیزل آگاهی داد و اظهار داشت: در مجموعه بهمن دیزل با وجود تحریم ها و سختی ها سال خوبی داشتیم و به هدف گذاری های خود دست یافتیم. در سالی که گذشت، بیش از ۵۰۰۰ دستگاه انواع خودرو سنگین تولید شد که بیش از ۱۲۰ درصد رشد را رقم زده است. در زمینه فروش نیز درآمدها سه برابر شد و از ۲۵۰۰ میلیارد تومان سال قبل به بالای ۹۰۰۰ میلیارد تومان امسال رسیده ایم. در سال ۱۴۰۲ نیز افزایش ۶۰ درصدی تولید برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: با تولید و عرضه کامیون کشنده ام پاور بازار بسیار خوبی به دست آوردیم. در این محصول به لحاظ استانداردی جزو پیشروهای صنعت خودرو بوده ایم. کامیون فورس ۱۲تن و کامیون جدید DV۳۰۰ را نیز به بازار عرضه می نماییم. این محصول بسیار به روز است و تحولی در بازار کامیون های کشور که عمدتاً قدیمی هستند بوجود می آورد.
خضری با اشاره به اینکه در گذشته عمده محصولات ما در رنج پنج و هشت تن بوده است، اظهار داشت: اما برای سال ۱۴۰۲ در رنج های مختلفی محصول به بازار عرضه خواهد شد. از محصول ۱۲ تن تا ۱۸ و ۴۴ تن و حتی محصول کمتر از پنج تن را به بازار عرضه می نماییم.

توسعه و عرضه محصولات جدید در بهمن موتور
پارسا نوری- معاون مهندسی بهمن موتور- نیز در این جلسه از عرضه ۱۰ هزار دستگاه خودرو ریسپکت خبرداد و اظهار داشت: در محصول فیدلیتی نیز هدف داخلی سازی پلت فرم بوده است. در خانواده فیدلیتی پلت فرم دیگری هم توسعه پیدا خواهدنمود و خودرو XT۱ به بازار عرضه خواهد شد. البته در ابتدا این محصول بصورت CBU وارد خواهد شد اما در ادامه تولید آن در دستور کار قرار دارد. برای خودرو دیگنیتی نیز پلت فرم دیگری در نظر گرفته شده و محصول جدیدی روی آن تولید خواهد شد. روی این دو پلتفرم محصولات هیبرید را هم خواهیم داشت.
منبع:

1401/12/25
12:48:14
0.0 / 5
157
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار