مهر بررسی كرد؛

اشتغال 130 هزار نفر در معادن

اشتغال 130 هزار نفر در معادن به گزارش آچار، در سال ۱۴۰۰ در معادن درحال بهره برداری کشور مجموعاً ۱۳۰ هزار و ۳۵۸ نفر مشغول به کار بوده اند که نسبت به سال ۱۳۹۹ رشد ۸.۳ درصدی را نشان داده است.به گزارش آچار به نقل از مهر، بررسی آخرین آمار مرکز آمار ایران در ارتباط با شاغلان بخش معدن که در ارتباط با سال ۱۴۰۰ می شود نشان داده است که در معادن درحال بهره برداری کشور مجموعاً ۱۳۰ هزار و ۳۵۸ نفر مشغول به کار بوده اند.
از این تعداد ۲۸ هزار و ۱۵۷ نفر کارگر ساده، ۳۸ هزار و ۲۹۰ نفر کارگر ماهر، ۸ هزار و ۴۷۶ نفر تکنسین، ۹ هزار و ۹۹۷ نفر مهندس، ۲۱ هزار و ۴۰۹ نفر شاغلان امور حمل و نقل و ۲۴ هزار و ۲۴ نفر شاغلان امور اداری و مالی بوده اند.
همچنین تعداد شاغلان نسبت به سال ۱۳۹۹ معادل ۸.۳ درصدی یعنی ۱۰ هزار و ۳۱ نفر افزایش پیدا کرده است.
جبران خدمات شاغلان هم ۴۵ میلیارد و ۷۵۸ میلیون ریال یعنی حدود ۴۴.۵ درصد افزایش داشته است.
در سال ۱۴۰۰ استانهای کرمان، یزد و خراسان جنوبی به ترتیب با ۳۱ هزار و ۵۷۵ نفر، ۱۴ هزار و ۸۱۲ نفر و ۸ هزار و ۷۴۳ نفر بالاترین تعداد شاغلان را به خود اختصاص داده اند.
در بین فعالیتهای مختلف، معادن سنگ آهن، سنگ مس و شن و ماسه با ۳۲ هزار و ۳۲۶ نفر، ۱۷ هزار و ۸۴۴ نفر و ۱۵ هزار و ۷۰۹ نفر بیشترین تعداد شاغلان را دارا بوده اند.
لازم به ذکر است که تعداد شاغلان زن در سال ۱۴۰۰ با ۱۹۰ نفر افزایش نسبت به سال ۱۳۹۹ از یک هزار و ۶۰۷ نفر به یک هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.
تعداد شاغلان معادن درحال بهره برداری کشور بر حسب استان ۱۳۹۹-۱۴۰۰منبع:

1402/01/03
18:14:21
0.0 / 5
177
تگهای خبر: خدمات , سنگ , سنگ آهن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار