مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد

فعالیت بازار SME در فرابورس برای تامین سرمایه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ

فعالیت بازار SME در فرابورس برای تامین سرمایه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ آچار: آذربایجان شرقی مدیرعامل فرابورس ایران از فعالیت بازار SME در فرابورس برای تامین سرمایه شرکت های کوچک دانش بنیان و استارتاپ آگاهی داد.


محمدعلی شیرازی، عصر سه شنبه، سوم خرداد ماه، در «نشست هم اندیشی مدیران و فعالان بازار سرمایه درباره ی ظرفیتهای شرکت ملی صنایع مس ایران» در تبریز، اظهار داشت: بازار سرمایه طی سالهای اخیر بالندگی و شکوفایی خوبی داشته به شکلی که حالا ۵۰ میلیون کد سهام داری در کشور وجود دارد که نشان میدهد اغلب مردم ایران در بازار سرمایه فعال می باشند.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، وی افزود: بازار سرمایه دو جهت دارد که یک جهت مربوط به سرمایه گذاران است و این بخش پیشرفت بسیار خوبی به ویژه در سال قبل داشته و جهت دیگر تقاضا کنندگان تامین مالی از بازار سرمایه هستند که متاسفانه این قسمت آنچنان که باید پیشرفتی نداشته است.
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران و تقاضاکنندگان تامین مالی دو روی سکه بازار سرمایه هستند، اظهار داشت: اگر این دو جهت، توازن نداشته باشند، اساسا گرفتار مشکل خواهیم شد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیتهای بازار سرمایه در اختیار بنگاه ها قرار می گیرد، اظهار داشت: بازارها، نهادها و ابزارهایی که ما در بازار سرمایه داریم، قابلیت سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران خرد چندصدهزار تومانی و سرمایه گذاران کلان چند هزار میلیارد تومانی و قابلیت تامین سرمایه برای بنگاه هایی که به تامین مالی زیر یک میلیارد تومان تا چندهزار میلیارد تومان نیاز دارند، قرار می دهد.
شیرازی اضافه کرد: بازارهای اصلی در فرابورس ایران شامل بازار اول و دوم را داریم که شرکت های وارد شده به این بازارها می توانند پذیرش شوند و بوسیله عرضه سهام، تامین سرمایه کنند.
وی با اشاره به فعالیت انواع صندوق ها، طیف های مختلف سهام و بازارهای اول و دوم، پایه، توافقی و سوم در فرابورس، افزود: تامین مالی جمعی را جهت تامین مالی بنگاه های خرد در فرابورس داریم که در آن سرمایه موردنیاز برای بنگاه های خرد که امکان تامین مالی از بازارهای مختلف را ندارند، تامین می شود.
وی با اشاره به شروع فعالیت شرکت های سهامی عام پروژه در بازار سرمایه، اظهار داشت: هدف از فعالیت این شرکت ها، تامین مالی پروژه ها بوده و اساسا سرمایه بالا در این جهت به تولید و اشتغالزایی کشور کمک می نماید و اگر طرحی مناسب انتخاب شود، اساسا ‌پرسود بوده و موجب ورود ارز به کشور خواهد شد.
مدیرعامل فرابورس ایران از آمادگی فرابورس برای تامین مالی طرح های شرکت صنایع مس ایران و سایر فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی بوسیله ابزارها و بازارهای بورس آگاهی داد و اضافه کرد: شرکت مس ایران در سال قبل به عنوان نخستین شرکت، تقاضای دریافت مجوز شرکت سهامی عام پروژه برای مس سونگون را با میزان سرمایه گذاری ۵۷۰ میلیون دلار و اشتغالزایی بیش از ۳۰۰نفر بصورت مستقیم ارائه کرده است.
منبع:

1402/03/03
14:40:28
0.0 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار