جوانان آفریقا چطور سبب رشد جهانی خواهند شد؟

جوانان آفریقا چطور سبب رشد جهانی خواهند شد؟ به گزارش آچار، تعداد جوانان آفریقایی ای که تا سال ۲۰۳۵، سالانه وارد نیروی کار می شوند، بیشتر از مجموع سایر نقاط جهان خواهد بود.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، با سرمایه گذاری مناسب در آموزش، فناوری و کارآفرینی، پتانسیل جوانان آفریقا برای پیشبرد توسعه پایدار و تغییرات متحول کننده بی حد و حصر است. تحول دیجیتال این پتانسیل را دارد که روند رشد بیکاری در آفریقا را معکوس کند و ساختار اقتصاد آفریقا را تغییر دهد.
آفریقا قاره ای پر از انرژی جوانی و پتانسیل های بکر است و جوان ترین جمعیت جهان با بیشتر از ۶۰ درصد جمعیت این قاره زیر ۲۵ سال را داراست. پیشبینی می شود که این جمعیت جوان رو به رشد حتی بیشتر رشد کند چونکه انتظار می رود جمعیت آفریقا از ۱.۴ میلیارد امروز به ۲.۵ میلیارد تا سال ۲۰۵۰ برسد.
با عنایت به این که چین، ژاپن، کره و خیلی از کشورهای اروپایی همگی کاهش شدید کارگران جوان را تجربه می کنند، جمعیت جوانان آفریقایی که به سرعت درحال رشد هستند، این پتانسیل را دارد که رشد جهانی را به همان روشی که کارگران جوان چین زمانی قدرت را به این کشور بخشیدند، اقتصاد جهانی را به همان شیوه هدایت کنند.
استفاده از این پتانسیل اصلاحات جسورانه را نیاز دارد. سرمایه گذاری در آموزش باکیفیت برای باز کردن پتانسیل کامل جوانان آفریقا ضروریست اما چالش های مهمی در قسمت آموزش وجود دارد. با وجود پتانسیل گسترده جوانان آفریقا، چالش های قابل توجهی در قسمت آموزش وجود دارد. ۳۰ میلیون کودک در سنین دبستان در کشورهای جنوب صحرای آفریقا هم اکنون از تحصیل بازمانده اند که آنها را از فرصت های یادگیری حیاتی محروم کرده و نابرابری فاحش در فرصت های آموزشی را برجسته می کند.
با این وجود، تلاشهای امیدوارکننده ای برای رسیدگی به این مسائل صورت می گیرد. اتحادیه آفریقا روندی را با هدف عرضه سفارش هایی به سیاست گذاران آفریقایی برای یک سیستم آموزشی عادلانه تر رهبری کرده است.
علاوه بر این، راهبرد آموزش قاره ای برای آفریقا ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۵ به دنبال جهت دهی مجدد سیستم های آموزشی با هدف القای دانش، شایستگی ها، مهارت ها، نوآوری و خلاقیت مورد نیاز برای پرورش ارزش های اصلی آفریقا و ترویج توسعه پایدار می باشد. فراتر از آموزش سنتی، دولت ها و شرکت ها باید سرمایه گذاری در آموزش و مهارت های مجدد را بالا برند تا اطمینان حاصل کنند که مردم با مهارت هایی که برای پیشرفت در اقتصاد و جامعه جدید نیاز دارند، توانمند می شوند.
دگرگونی دیجیتال در آفریقا زمانیکه به چالش اشتغال جوانان می رسد، نویدبخش است. در عصر دیجیتال، فناوری این قدرت را دارد که چشم انداز اجتماعی واقتصادی آفریقا را متحول کند. دسترسی به فناوری های اطلاعات و ارتباطات می تواند شکاف دیجیتال را پر کند و فرصت هایی را برای جوانان آفریقایی فراهم آورد تا دانش کسب کنند، ایده های نوآورانه توسعه دهند و با جامعه جهانی ارتباط برقرار کنند.
با این وجود، بر اساس گزارش یونیسف، ۳ نفر از هر ۴ جوان، فاقد مهارت های لازم برای مشارکت کامل در اقتصادهای دیجیتالی شده آفریقا هستند. تلاشهای مشترک برای تجهیز جوانان آفریقایی به مهارت های دیجیتال مربوطه و در عین حال امکان دسترسی به فناوری مورد نیاز است.
کارآفرینان و شرکتهای کوچک و متوسط (SMEs) برای نوآوری، رشد اقتصادی و ایجاد شغل در آفریقا ضروری هستند. این قاره دارای بالاترین نرخ کارآفرینی در جهان است و شرکتهای کوچک و متوسط سهم قابل توجهی در اشتغال دارند و ۸۰ درصد از مشاغل را می سازند. با این وجود، تمرکز مجدد بر نوآوری و دیجیتالی شدن برای این شرکت ها لازم است تا رقابت خویش را بالا برند و در اقتصاد جهانی رقابت کنند.
علاوه بر این، سیاست ها و تصمیم هایی که حالا دولت ها می گیرند، مستقیماً بر نسل های آینده تاثیر خواهند گذاشت. دولت ها باید سیاست هایی را اجرا کنند که کارآفرینی را ترویج می کند. علاوه بر این، ایجاد یک محیط تجاری توانمند می تواند هم سرمایه گذاری داخلی و هم سرمایه گذاری خارجی را جذب نماید و رشد اقتصادی را بیشتر تحریک کند و فرصت های بیشتری برای موفقیت برای جوانان فراهم آورد.
هم اکنون، آفریقا خانه بعضی از هیجان انگیزترین و نوآورترین استعدادهای کارآفرینی است. به صورت خاص، در سال ۲۰۲۲، بخش استارت آپ های فناوری آفریقا برای نخستین بار از مرز ۳ میلیارد دلار عبور کرد که ۵۵.۱ درصد بیشتر از ۲.۱۵ میلیارد دلاری بود که در سال ۲۰۲۱ توسط ۵۶۴ استارت آپ آفریقا جمع آوری شد.
توانمندسازی دختران و زنان جوان از راه آموزش و فرصت های اقتصادی نه تنها یک امر عادلانه است، بلکه برای توسعه پایدار هم ضروریست.
طبق گزارش ویفروم، همه باید با یکدیگر همکاری کنند تا محیطی را ایجاد کنند که ابزارها و فرصت های لازم برای شکوفایی را در اختیار جوانان قرار دهد. آفریقا با انرژی جوانی و خلاقیت مردمش می تواند آینده ای را رقم بزند که با پیشرفت، رفاه و رشد عادلانه برای همه مشخص شده است.
منبع:

1402/06/07
07:38:50
0.0 / 5
236
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار